Zahájení projektu ECDL Start ve Středočeském kraji

Projekt, realizovaný v rámci operačního programu Rozvoj lidských zdrojů (OP RLZ), je spolufinancovaný ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.

Brno, 10. 1. 2007, NICOM, a.s., vzdělávací společnost a autorizované školicí středisko firmy Microsoft a Autodesk, zahájil dne 1. 1. 2007, ve Středočeském kraji, realizaci projektu pro nezaměstnané s názvem "ECDL Start - dobrý start do nové práce". Projekt, realizovaný v rámci operačního programu Rozvoj lidských zdrojů (OP RLZ), je spolufinancovaný ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu. Velkou výhodou je přímá podpora zaměstnavatelům ve formě mzdových prostředků , a to po dobu prvních 6 měsíců pracovního poměru, pro prvních 15% účastníků.

Celý projekt "ECDL Start - dobrý start do nové práce" společnosti NICOM, a.s. vychází z jednoho z požadavků dnešní doby - pro uplatnění na trhu práce musí potenciální zaměstnanec nutně zvládnout práci s informačními technologiemi, minimálně se základními počítačovými programy. Právě tuto schopnost získají účastníci projektu, určeného nezaměstnaným osobám ze Středočeského kraje. Pro tyto osoby je účast v projektu zcela zdarma.

Projekt bude probíhat v 7 okresech Středočeského kraje (Benešov, Beroun, Kladno, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Rakovník). Uchazeči o zaměstnání se během realizace projektu zdokonalí v práci s osobním počítačem. Všem účastníkům bude umožněno složit zkoušky ECDL. Úspěšní uchazeči tak získají mezinárodně platný certifikát ECDL start. Výuka bude vedena ve skupině s možností individuálních konzultací.

Realizace projektu je naplánována na období od ledna 2007 do července 2008. Projekt je - v souladu s opatřením 1.1 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů - posílení aktivní politiky zaměstnanosti při zaměstnávání uchazečů a zájemců o zaměstnání a zamezení růstu počtu dlouhodobě evidovaných uchazečů - zaměřen na zvýšení zaměstnatelnosti jeho účastníků a jejich opětovné začlenění do pracovního procesu. Tomu má napomoci také přímá podpora ve formě mzdových prostředků, poskytnutých zaměstnavatelům pro prvních 15% účastníků, po dobu prvních 6 měsíců pracovního poměru.

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky