DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Service Pack 1 pro CorelDRAW Graphics Suite X6

CorelDRAW Graphics Suite X6.1

Corel vydal první velkou záplatu pro svůj nejnovější balík grafických aplikací CorelDRAW Graphics Suite X6.1.

Novinky

Například je tady zcela nový panel Zarovnat a rozmístit, který umožňuje například zarovnávat s ohledem na šířku obrysu a ještě k tomu nemusíte přepínat mezi záložkami, pokud chcete zarovnávat i rozmisťovat najednou.

Upraven byl i panel Styly barev, nyní vidíte na barevném kruhu barvu, kterou barvu máte vybranou a pomocí kláves Shift a CTRL můžete zamezit změně odstínu a sytost (Shift), jasu a sytosti (CTRL) nebo získat barvu doplňkovou (Shift + CTRL).

Mezi další novinky patří nastavení chování PowerClipu ( v Možnosti/Rámeček PowerClip), skenování i v 64b verzi (!), možnost použít i v PhotoPaintu ručičku přes prostřední tlačítko a přístup k prémiovému obsahu (100 fotografií pro běžného člena, pro prémiového člena to je mnohem víc, např. 40 fontů, 250 clipartů atd) z aplikace Corel CONNECT.

Opravy

Opraveno toho bylo taky docela dost: například lze vytvořit barevnou harmonii z objektu se síťovou výplní, správně se zobrazuje DPI u obrázků z Photoshopu, předlohové vrstvy se vytváří standardně pod běžnými vrstvami, paletka Transformace se taky umoudřila, transformace v ní můžete potvrdit klávesou Enter, opraven nástroj Kontura, vylepšena stabilita atd.

Členský program

Corel taky uvedl v život nový členský program, který je, jak jinak v dnešní době, založen na cloudových technologiích. Měl by umožnit přístup k digitálnímu obsahu odkudkoliv, získávat updaty a exkluzivní obsah atd. Standardní členství je zdarma, prémiové členství pak za 8,25 dolarů měsíčně (nebo 99 dolarů ročně). Tisková zpráva o členském programu CorelDRAW je k dispozici v angličtině na webu Corelu.

Závěr

Ne všechny chyby v Corelu vychytali, to je nutno říct, například Corel CONNECT stále tvrdí, že RGB i CMYK fotografie jsou 32-bit RGB :-).

Přehled všech oprav (en) naleznete na stránkách podpory Corel, v sekci Patches and Updates, kde si také můžete update CorelDRAW Graphics Suite X6.1 stáhnout.

Vilém Lipold
Corel Approved Specialist
NICOM, a. s.

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů