DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Postřehy lektorů – víceúrovňové číslování kapitol ve wordu

Přichází mi do kurzů spousta lidí s problémem číslování kapitol a podkapitol. Pokaždé mám nutkání se hrozně divit – vždyť je to přeci TAK SNADNÉ. Pokaždé však přijdeme na to, že při nepochopení základního mechanismu funkčnosti je každý pokus dříve či později odsouzen k nezdaru. Tak jak to tedy je?

Nastavení víceúrovňových (zpravidla) číslovaných seznamů je závislé na vlastnosti „Úroveň osnovy“ samotného odstavce. Spolehlivě lze nastavit použitím Stylů (Nadpis 1, Nadpis 2,…). Že se Vám tyto styly nelíbí? Vždyť si je můžete hravě změnit k obrazu svému. Nebo použít motivy. Ale to je trochu jiné téma.

 

Prostě použijte Styly a pak se podívejte na nabídku víceúrovňových číslovaných seznamů. Důležité je vybrat takový, u kterého světlejší barvou vidíte názvy použitých stylů (opět: Nadpis 1, Nadpis 2,…). Takový styl číslování se Vám s uvedenými styly okamžitě propojí (je vidět v galerii Stylů) a vida – všechny nadpisy v dokumentu mají patřičné číslování podle své úrovně. Bez dřiny.

Pozor – odchylky v práci s formátem, styly, či číslováním se hrubě vymstí, Je třeba dodržovat uvedenou koncepci bez výjimek. Pokud to nefunguje, někde jste uhnuli. A ještě jedno varování – Word aplikaci víceúrovňového seznamu zpětně indikuje tlačítkem obyčejného číslování a ne tím víceúrovňovým. Snadno nás tím splete.

Pokud máte vyšší nároky na víceúrovňové číslování, neváhejte a vrhněte se na definování vlastních seznamů. Je to zábavné – tolik možností (zvláště, když si rozbalíte celý dialog). Ale pro drtivou většinu případů stačí ona popsaná výchozí aplikace. 

Víceúrovňové číslování pomocí stylu ve Wordu

Autor: Petr Čermák

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů