DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Autodesk Inventor – pár rychlých tipů

pro sestavení v aplikaci

Dnes přináším pár rychlých tipů pro práci v sestavách Autodesk Inventor. Věřím, že vám zefektivní práci. Pokud také nějaké znáte, a myslíte si, že by mohli pomoci ostatním uživatelům, napište mi, přidám je v některých dalších tipech pro tuto aplikaci.

Ukotvené v počátku

Při vkládání součásti do sestavy využijte nabídku pravého tlačítka myši. Zde najdete možnost si rovnou natočit součást o pravý úhel pro lepší umístění v sestavě a v případě první součásti použijte z nabídky Umístit ukotvené v počátku. Vypnete tím všechny stupně volnosti a tím pádem se budou vazbit další součásti.

Obrázek 01 – Ukotvené v počátku

 

Vybrat další

Při vazbení součástí se nesnažte vždy přesně natočit pohled tak, abyste viděli na vazbenou plochu. Najeďte myší na sousední plochu a opět použijte nabídku pravého tlačítka myši, kde zvolte Vybrat další. Tento krok můžete případně opakovat. Tento způsob je mnohdy rychlejší, než čekat na nabídku pro přepnutí výběru (zobrazuje se se zpožděním po najetí na vazbenou plochu či hranu.

Obrázek 02 – Vybrat další

 

Pokud přece jen dáváte přednost nabídce pro přepnutí výběru, interval jejího zobrazení si můžete přenastavit v možnostech aplikace. Přejděte na Nástroje -> Možnosti aplikace -> Obecné. V zobrazeném dialogu v pravé spodní části naleznete plochu Výběr a v ní položku „Výběr jiné“ zpoždění. Zde upravte hodnotu. Pokud byste preferovali vypnutí této nabídky, vyplňte pole hodnotou Off.

Obrázek 03 – zpoždění Výběr jiné

 

Sestavení

Při vazbení se neostýchejte využít sestavení, které můžete použít bez nutnosti spouštění příkazu z pásu karet. Vyberte objekts prioritou plochy nebo hrany. Rychlé přepnutí priority výběru docílíte při stisknuté klávese Shift a pravého tlačítka myši. Klepněte na zobrazenou ikonu Sestavení. Dále klepnutím vyberte protilehlou hranu nebo plochu.

Obrázek 04 – výběr s prioritou hrany

 

Následně zvolte typ sestavení (viz obrázek 05 červený obdélník) a zadejte případně hodnotu odsazení vazby. Potvrďte tlačítkem zelené fajfky nebo pokračujte tlačítkem plus. Všimněte si nové vazby v prohlížeči sestavy.

Obrázek 05 – výběr protilehlé hrany a následný typ sestavení

 

Další tipy a triky se můžete dozvědět v kurzu Autodesk Inventor – pokročilé sestavy a strojní návrhy  nebo navštivte jiný z nabízených kurzů pro aplikaci Autodesk Inventor. Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných CAD kurzů.

Michal Spielmann
Autodesk Approved Instructor
Autodesk Inventor Professional

Ovládněte Inventor

Autodesk Inventor - základní kurz

Autodesk Inventor - základní kurz od 5 990,00 Kč

AS02
Školení Autodesk Inventor – základy Vám zodpoví otázku: Opustit 2D plochu a podívat se do 3D prostoru? Nebo jste se již rozhodli, ale stále nevíte jak na to v novém prostředí? Využijte služeb našeho Autodesk ATC. Moderní technologie nám umožňují vrátit se k podstatě prostorového myšlení, které je při návrhu mnohem přirozenější a samozřejmě efektivnější. Nutno přiznat, že koncepce 2D výkresové dokumentace zůstane v určitých oborech stále základním zdrojem informací, ale i zde jsou již vlaštovky udávající směr k využití prostorových modelů. Verzi Inventoru připravíme dle vašich požadavků!
DETAIL KURZU
 
Autodesk Inventor – pokročilé sestavy a strojní návrhy

Autodesk Inventor – pokročilé sestavy a strojní návrhy od 4 990,00 Kč

AS04
Školení Autodesk Inventor – pokročilé sestavy Vás přesvědčí, že Inventor je aplikace určená pro konstruktéry s perspektivním uplatňováním tzv. adaptivního parametrického modelování, jenž nyní představuje špičku v oboru CAD.  
DETAIL KURZU
 
Autodesk Inventor - kurz pokročilé modelování součástí a plochy

Autodesk Inventor - kurz pokročilé modelování součástí a plochy od 3 690,00 Kč

AS22
Inventor je aplikace určená pro konstruktéry s perspektivním uplatňováním tzv. adaptivního parametrického modelování, jenž nyní představuje špičku v oboru CAD. Inventor umožňuje jít ve 3D navrhování ke tvorbě digitálních prototypů. Umožňuje navrhovat, vizualizovat a simulovat výrobky na přesném 3D modelu ještě předtím, než dojde na jejich výrobu. Vytváření digitálních prototypů v aplikaci Autodesk Inventor pomáhá uživatelům navrhovat dokonalejší výrobky, snižovat náklady na vývoj a rychleji uvádět výrobky na trh.
DETAIL KURZU
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů