Benefity účtu Microsoft

Jak vám účet usnadní život.

V rámci výuky Office aplikací často zazní zvídavá otázka, na co je odkaz „přihlásit se“ v titulkové liště okna aplikací Office? Resp. položka Účet v menu Soubor.

Účet Microsoft prošel velkým vývojem od původního Windows Live ID, dobrého tak akorát pro přihlášení do aplikace Messenger a do služeb, resp. webových portálů, které běžný uživatel úplně nevyužil, až po dnešní zajímavé benefity.

 

Nechce se vám číst? Podívejte se na video představující benefity účtu Microsoft.

⬇⬇⬇

Přečtěte si podrobněji, o které benefity se jedná.

Outlook

Registrací pod vaším e-mailem, nebo novým e-mailem s doménou Outlook či Hotmail, nabízí Microsoft přístup k vaší poště pomocí zabezpečené webové stránky a to ve známém prostředí vycházejícího ze standardní aplikace Outlook. Přidává k tomu drobné vychytávky, jako složku obrázky z mailů apod.

Outlook, ale není zdaleka jen pošta. Kalendář, kontakty a úkoly pracují stejně dobře v on-line verzi jako v aplikaci.

Díky automatické synchronizaci Microsoft účtu nastaveného v počítači máte zabezpečený přístup ke své poště, kalendáři, kontaktům, úkolům z kterékoliv počítače či mobilu.

 

OneNote

Tento poznámkový blok můžete používat v rámci balíčku Office, a pokud ho nevlastníte, můžete využít aplikaci, která je součástí instalace Windows. Je to skvělá volba pro záznam všech možných dat – kromě textu, tabulek, multimediálních souborů a webových odkazů, také funguje jako hlasový záznamník, je propojen s úkoly i kalendářem v Outlooku. A opět všechny vaše poznámky přehledně roztříděné do sešitů a listů najdete i ve webovém rozhraní.

 

OneDrive

Ikonu OneDrive znáte nejspíš z prostředí Průzkumníka vašeho počítače s Windows. Také po kliknutí na ní je vyžadován účet Microsoft, který vám následně zabezpečí webové úložiště zdarma pro 5 GB vašich dat.

 

Word, Excel, PowerPoint

Vaše dokumenty z úložiště OneDrive či z počítače si můžete otevřít a upravovat i ve webovém prostředí aplikací Word, Excel či PowerPoint. Můžete také vytvářet zcela nové dokumenty, včetně možnosti je sdílet a upravovat v jedné chvíli společně s kolegy.

 

Další aplikace

Microsoft dává uživatelům svých účtů k dispozici i nástroje pro prezentaci vašich projektů či nápadů na webu aplikaci SWAY, vaši práci urychlí aplikace FLOW, která umožňuje vytvářet automatizované pracovní postupy, využitelnými jak v týmu, tak i pro jednotlivce. Novinkou je aplikace FORMS pro vytváření dotazníků, průzkumů a kvízů.

 

Každopádně účet Microsoft v on-line prostředí stojí za to prozkoumat, věnovat mu čas a pokud vás zaujme, určitě přijďte na některý z kurzů o Office 365, který ve své placené verzi nabízí ještě mnohem více zajímavých nástrojů.

 

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

 

Těším se na Vás na některém z kurzů.

 

Eva Hermanová

Lektor Office

 

 

 

S jednotlivými funkcemi a výhodami účtu Microsoft vás naučíme pracovat na našich kurzech.