DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Digitální publikování v Adobe InDesign

Adobe InDesign NICOM

cena kurzu:
od 9990 Kč bez DPH od 12088 Kč s DPH
?
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz s platností půl roku (obdarovaný si sám vybere termín).
Bližší informace o dárkovém poukazu naleznete ZDE

Termíny
Město
Pouze slevy
Garance otevření
GA08
Praha
06.11.2021 - 07.11.2021
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
9 990,00 Kč
GA08
Brno
29.11.2021 - 30.11.2021
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
9 990,00 Kč
GA08
Brno
17.02.2022 - 18.02.2022
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
9 990,00 Kč
GA08
Brno
28.04.2022 - 29.04.2022
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
9 990,00 Kč
GA08
Brno
20.06.2022 - 21.06.2022
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
9 990,00 Kč
Základní informace Obsah kurzu Co se naučíte Návaznost kurzů Zaslat dotaz ke kurzu Fotogalerie

Základní informace

Adobe InDesign je mocný nástroj pro publikování. V posledních letech však firma Adobe směřuje své úsilí do digitálního publikování, abyste si mohli přečíst svoji oblíbenou publikaci nejen v tištěné podobě (pro niž je InDesign primárně navržen), ale i v podobě digitální na své čtečce e-knih, na internetu nebo ve svém tabletu.

Zaměření kurzu

 • Tento kurz vám pomůže se zorientovat v problematice digitálního publikování, pro nějž je Adobe InDesign skvělým nástrojem.

 • Po absolvování kurzu zvládnete publikovat dokumenty nejen pro klasický tisk, ale i pro distribuci digitální cestou do tabletů, čteček e-knih a webových stránek.

 • Poznáte nevídané možnosti programu pro klasické DTP a poznáte jeho taje.

Po celou dobu kurzu je pro vás připraveno bohaté občerstvení a kvalitní káva.

Obsah kurzu

 • Převod tištěné verze publikace do elektronické
 • PDF pro webové stránky
 • Publikování pro Flash
 • Formát EPUB, publikování do něj, vhodné čtečky a problémy
 • Publikování pro tablety
 • Adobe Digital Publishing Suite

ZDARMA INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE V RÁMCI ABSOLVOVANÉHO OBSAHU KURZU

Co se naučíte

 • Základem pro digitální publikování je samozřejmě PDF. Je již normou, že PDF se používá pro distribuci dokumentů od stolu sazeče (či grafika) do tiskárny ve formátu PDF/X, ale tento standard je zcela absurdní používat pro distribuci na internet, aby si jej mohlo stáhnout co nejvíce uživatelů. Navíc, oproti své tištěné podobě umí PDF pracovat s odkazy na jiná pdf nebo webové stránky, vkládat do sebe multimédia, a to vše při zachování malého objemu dat. InDesign samozřejmě umí při této práci velice pomáhat.

 • Dalším standardem, který má na svědomí také firma Adobe (původně to sice vymyslela Macromedia – už tušíte?) je technologie Flash. Samozřejmě, že InDesign umí
  i s touto technologií pracovat: buď vytvoříte zdrojový soubor Flash pro další zpracování programátorem, nebo rovnou vytvoříte hotový soubor swf, ve kterém může čtenář listovat jako v knize.

 • V poslední době se objevilo několik nových fenoménů v konzumaci multimédií: čtečky elektronických knih. Ty jsou, alespoň jejich značná většina, založeny na technologii e-inkoustu, což je velice úsporná technologie. Nicméně i na klasických počítačích lze číst elektronické knihy. Jednou z možností, jak je vytvářet, je export do prostého textu. Hmm, nic moc, chybí obrázky. Rovněž můžete použít PDF, dokonce i s ochranou DRM (Digital Rights Management), ale tam je problém se zvětšením textu. Takže dobrá volba je formát EPUB. Ten je na velikosti textu nezávislý a umí zobrazovat i obrázky.  Co to je, jak jej vytvořit a upravit se naučíte právě na tomto kurzu.

 • Dalším fenoménem dnešní doby jsou tablety. Pokud nějaký vlastníte, věřím, že v něm máte elektronickou verzi běžných novin: Metro (to je zdarma), Lidovky, Hospodářské noviny, Wired (ten byl, myslím, první), Computer, Týden, DIGIfoto, E15, CHIP, Respekt, ForMen, Lidé a Země, F.O.O.D., Albert v kuchyni, Respekt (zapomněl jsem na iPad na něco?). Nemusíte zrovna vytvářet časopisy, ale pokud chcete vydat reklamní publikaci nebo nabídnout svým klientům přidanou hodnotu – tablety jsou skvělá platforma.
  V jedné publikaci, která může vycházet z tištěné verze, můžete mít i nevídané interaktivní prvky (zdá se mi, že inspirace přišla z kouzelnických novin Denní věštec) jako tlačítka, prezentace fotografií, hypervazby, zvuk, video, obraz s posunem, zvětšením a rolováním, sekvence obrazů (něco jako zpomalený efekt v Matrixu), panorama
  a načítání webového obsahu. Dozvíte se, jak je vytvářet, co k tomu všechno potřebujete, kolik vás to bude stát, co je to folio nebo jak to, že některé noviny mají svoji vlastní čtečku (aplikaci) a co pro to můžete udělat vy.

Hodnocení kurzu

Jiří Brůna (92%)

celkově nemám k postupů, vyjařování či schopnosti zaujmout posluchače žádných připomínek = pohoda, klídek, trpělivost i sranda

Renáta Slezáková (100%)

Přednášející je bezpochyby člověkem na svém místě. Celou, důkladně a velmi kvalitně strukturovanou přípravu k problematice digitální publikování prezentuje se zájmem k tomuto oboru. Zdůraznila bych zejména to, že tempo a způsob vysvětlování dokáže obratně přizpůsobit úrovni a znalostem posluchače kurzu, což bylo v mém případě velmi důležité. Výuka není monotónní a na všechny mé dotazy mi školitel vždy s ochotou odpověděl. Děkuji za skvělý přístup!

Barbora Kovářová (100%)

Školení mne bavilo, bylo inspirativní a plné zajímavých novinek. Pan lektor byl trpělivý, vše podrobně vysvětlil, takže jsem všemu celkem rychle porozuměla. Děkuji :-)

Magda Brožíková (96%)

Jsem velmi spokojena s lektorem. Moc děkuji a myslím, že se zase někdy uvidíme :D

Jitka Šoltysová (96%)

Děkuji

Martin Janovský (100%)

Školení splnilo moje očekávání, děkuji.

Pavlína Petýrková (100%)

Naprostá spokojenost, ochota odpovídat na dotazy, můžu jen doporučit.

Pšenička Radek (100%)

Spokojenost a vstřícnost.

PaedDr. Jana Cívková (100%)

Odborné znalosti, pedagogický přístup na vysoké profesionální úrovni. Jsem u tohoho lektora již na druhém kurzu a jsem velmi spokojena. Děkuji. Jana Cívková

Zobrazit všechna hodnocení
Renata Svojanovská

lektoři

Lektorka grafických kurzů
Zobrazit tým

Zaslat dotaz ke kurzu

Kontaktní osoba: *
E-mail: *
Telefon: *
Váš vzkaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit
 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů