DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Kurzy fotografování

Kurzy fotografování

Chcete pořizovat krásné snímky a umět je i působivě upravit? Začněte výběrem z nabídky kurzů fotografování. Pokročte na novou úroveň pod vedením profesionálních fotografů.

Vyberte pobočku

Cenově zvýhodněné sety kurzů

Základní + Pokročilý kurz fotografování – zvýhodněný set 2 kurzů od 3 104,00 Kč

DF01#DF02
  Skvělá zpráva pro všechny foto-nadšence, kteří chtějí konečně naplno porozumět svému fotoaparátu a začít pořizovat správně exponované, bez šumu, ostré ... no prostě skvělé snímky :-). Zvýhodněný set základního a pokročilého kurzu fotografování je tady a rovnou v sadě s 20% slevou oproti tomu, kdybyste objednávali školení zvlášť po jednom! 
detail kurzu

Základní + Pokročilý kurz Zoner Photo Studio – zvýhodněný set 2 kurzů od 3 744,00 Kč

DF17#DF18
  Kdo pořizuje digitální fotografie již ví, že je třeba snímkům trochu pomoci (někdy i výrazněji). Je bláhové nahrávat například na web zcela neupravené snímky, tak jak "vypadly" z fotoaparátu. Jak na to? Proč k tomuto účelu použít zrovna Zoner Photo Studio? Na tyto a mnoho dalších otázek týkajících se úpravám fotografií v Zoneru odpoví zvýhodněný set 2 kurzů z nichž má každý 20% slevu.
detail kurzu

Začněte fotografovat

Základní kurz fotografování od 1 752,00 Kč

DF01
Právě jste si pořídili nový foťák nebo už jej máte, ale fotíte stále jen na automatický režim? Naučíme vás využívat fotoaparát naplno tak, aby vaše fotografie měly obrazovou a technickou kvalitu snímku daleko za hranicí běžné rodinné fotografie! Během dvou dnů se poutavou formou dozvíte potřebný teoretický základ a vše si hlavně procvičíte v praxi.  Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Kurz fotografování mobilem od 1 390,00 Kč

DF001
Zachyťte životní okamžiky mobilním telefonem jako rozený profesionál. Na kurzu vás naučíme, jak ovládat základní kompoziční pravidla, jak vyfotit tu nejlepší pózu, ale také jak fotky doupravit, aby se vyjímaly například na vašem instagramovém nebo facebookovém profilu. A nepotřebujete k tomu nic jiného než nabitý telefon s prázdnou paměťovou kartu. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Jak natáčet video – základní kurz od 2 090,00 Kč

DF20
Video je stále populárnějším žánrem. Na rozdíl od fotografie dokáže komplexně zachytit atmosféru a vtáhnout diváka do děje. Využijte všech možností, které fotoaparát, videokamera či chytrý telefon nabízí. Odneste si osvědčené rady, jak pořizovat kvalitní video z dovolené nebo rodinné oslavy. Chcete posunout vaše podnikání dále? Naučte se využívat video pro prezentaci firemních služeb či produktů. Důraz je kladen na metody, které lze využít i bez profesionálního vybavení. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Individuální kurz fotografování od 2 478,00 Kč

DF16
Nevybrali jste si žádný z nabízených kurzů? Máte konkrétní představu o tom, co se chcete naučit? Požadujete maximální individuální přístup? Jste časově vytížení? Rádi byste výuku v místě Vašeho bydliště nebo pracoviště? Nabídneme Vám vše, co si přejete.  Cena 2 478 Kč (bez DPH)/ 3 hodiny kurzu; každá další hodina 826 Kč (bez DPH). Jedna výuková hodina trvá 45 minut. Kurz je vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem.     
detail kurzu

Kompozice fotografického obrazu od 1 790,00 Kč

DF10
Dobrá znalost fotoaparátu a všech jeho funkcí ještě zdaleka není zárukou dokonalé fotografie. Stejně jako na technickou stránku fotografie je důležité klást důraz i na samotný obsah snímku, tedy na kompozici fotografie.
detail kurzu

Kurz podnikání v oboru fotografie od 1 990,00 Kč

FP01
Fotografování je krásný koníček, ale co když se z něj stane i živnost? Poskytování svých služeb jakožto fotografa se v ČR řídí řadou byrokratických pravidel jejichž neznalost neomlouvá. V kurzu se seznámíte se všemi administrativními záležitostmi, které jsou spojené s fotografickou praxí (businessem). Zjistíte, jak prorazit do světa osobního marketingu využít jej k propagaci vlastních služeb a shánění nových zakázek. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Rekvalifikace fotografování

Fotograf/fotografka pro DTP studio od 31 990,00 Kč

RK25
Rozhodujete se, zda být fotografem nebo grafikem? Máme výbornou zprávu! Můžete být obojím! Rekvalifikační kurz Fotograf pro DTP studio je ideálním propojením práce profese fotografa a grafika. Znalosti využijete při přípravách propagačních materiálů, pořizování fotografických podkladů pro brožury, katalogy a jiné reklamní materiály nejen pro tisk, ale i pro online publikování. Důraz je kladen na ovládnutí fotografické techniky, obrazovou kvalitu fotografií, úpravy fotografií, přípravu jednoduché vektorové grafiky. Vše si vyzkoušíte v praxi.
detail kurzu

Reportážní a dokumentární fotograf/fotografka od 18 990,00 Kč

RK24
Myslíte to s fotografováním vážně? Chcete se stát profesionálním fotografem? Díky rekvalifikačnímu kurzu se konečně můžete živit tím, co vás skutečně baví. Absolvujte komplexní kurz fotografování, díky kterému se seznámíte se všemi fotografickými disciplínami. Důraz je kladen na rutinní ovládnutí fotografické techniky, ale i na kreativu a obrazovou kvalitu fotografií. Vše si vyzkoušíte v  praxi.
detail kurzu

Pokročte

Pokročilý kurz fotografování od 1 690,00 Kč

DF02
Rozumíte pojmům clona, ISO a čas? Ovládáte a znáte funkce digitálního fotoaparátu, ale přesto cítíte, že by vaše fotografie mohly být lepší, obzvláště když je porovnáte se zkušenými fotografy? Máte dvě možnosti: buď strávíte nespočet hodin samostudiem a zkoušením formou pokus omyl nebo se přihlásíte na náš speciálně navržený kurz. Velmi efektivní a zábavnou formou načerpáte v exteriéru potřebné informace a praktické dovednosti díky zkušeným lektorům NICOM. Pořizujte konečně výjimečné a originální snímky, kterými své diváky ohromíte.
detail kurzu

Portrétní fotografie v přirozeném světle od 1 990,00 Kč

DF22
Máte rádi perfektní portréty radostných lidí v přirozeném světle? Pak právě pro vás je určen tento atraktivní a úspěšný workshop. Během kurzu se zaměříme především na využití přirozeného světla a ukážeme si, jak se dají bez drahého studiového vybavení pořídit prvotřídní fotografie. V praktické části budeme fotit s živým modelem, a tak vedle mnoha tipů a triků obohatíte své portfolio o skvělé záběry lidí. Pokud chcete strávit dynamický den plný skvělých informací a naučit se atraktivně vyfotografovat nejen vaše známé, děti a přátele, je tento workshop určen právě pro vás.
detail kurzu

Portrétní fotografie v ateliéru od 2 890,00 Kč

DF13
Pokud jste již zvládli základní fotografické postupy a máte chuť si vyzkoušet práci v ateliéru s modelkou a získat zkušenosti s funkcemi a obsluhou ateliérové techniky, je tento kurz určen právě vám. Pod vedením profesionálního fotografa se v reálném ateliéru naučíte různé techniky svícení, práci s pomůckami pro směrování a rozptylování světla, ale i práci s modelem. Naučíme Vás fotografovat portréty, poloportréty a postavy.
detail kurzu

Produktová a reklamní fotografie od 2 690,00 Kč

DF15
Kvalitní produktová fotografie je základem pro prezentaci vašich výrobků a zboží v katalogu, letáku, e-shopu. Tento kurz je zaměřen na focení různých předmětů, jejich správné nasvícení a aranžování. V kurzu získáte základy práce s ateliérovými světly a pomůckami pro produktovou fotografii. Dozvíte se cenné tipy zkušených fotografů pro svícení různých předmětů – například kovu, skla, jídla.
detail kurzu

Fotografování uměleckého aktu od 3 390,00 Kč

DF14
Lidského tělo fascinovalo malíře a sochaře již od pradávna. Je tedy příznačné, že i malíři světlem, tedy fotografové, ztvárňují akt již od prvopočátků fotografie. Přijďte se přiučit se od zkušených odborníků osvědčené postupy a triky využívané v této náročné a krásné fotografické disciplíně.
detail kurzu

Kurz ovládání dronu od 3 190,00 Kč

OD01
Vždy jste snili o záběrech z ptačí perspektivy, které dokáže dron a teď ho máte konečně doma? Gratulujeme, budete mít o zábavu postaráno. Dejte si však pozor na znalosti z technické i legislativní oblasti. Pád dronu může zapříčinit podstatně větší škody, než je jeho zničení. Po absolvování našeho kurzu se stanete zkušeným amatérským pilotem. Zjistíte, jak umístit video na YouTube a vyhnout se pokutě od Úřadu pro civilní letectví. Pokud se chcete posunout dál, dostanete od nás i návod, jak se stát profesionálním pilotem s licencí pro komerční létání 🙂. 
detail kurzu

Kurz makrofotografie od 1 490,00 Kč

DF11
V poslední době se stává stále populárnějším a rozšířenějším fotografickým žánrem makro. Díky technickým možnostem dnešních fotoaparátů máme příležitost otevřít bránu a nahlédnout do kouzelného světa nejrůznějších broučků, květin, drobných předmětů a abstraktních mikroscenérií.
detail kurzu

Tvorba vizuálního obsahu pro sociální sítě od 2 500,00 Kč

SOC1
Sociální sítě jsou místem, kam se chodí lidé bavit. Zároveň je to však nenápadný, ale tvrdý a výkonný prodejní nástroj. Cílem správce sociálních sítí je sdílet s uživateli své produkty tak, aby je prezentace bavila. Nezbytností je unikátní vizuální obsah, který si mnohdy správci musí obstarat na vlastní pěst. V praxi to znamená vzít foťák nebo mobil a naaranžovat scénu tak, aby konečného diváka zaujala.  Ukážeme vám, jak používat různé nástroje a techniky pro tvorbu fotografií, videí a grafiky, které budou oslovovat vaši cílovou skupinu a zvyšovat jejich interakci. V kurzu vám prozradíme také nejnovější trendy a best practice pro sociální sítě.
detail kurzu

Kurz fotografování dětí od 1 990,00 Kč

DF23
Zdařilé fotografie dětí nemusí vznikat pouze v plně vybaveném profesionálním ateliéru. V našem kurzu se pomocí jednoduchých pomůcek naučíme pořídit radostné a vyladěné fotografie těch nejmilejších. Po absolvování kurzu pro Vás bude radost pořizovat snímky z jednotlivých vývojových etap ratolestí.
detail kurzu

Kurz fotografování nemovitostí od 1 990,00 Kč

DF29
Fotografování interiéru a exteriéru budov je jednou z nejnáročnějších fotografických disciplín. Pokud je cílem, aby fotografie zaujala na první pohled, je potřeba dodržovat určitá pravidla. Zkušený fotograf architektury vám srozumitelné prozradí osvědčené tipy a triky, díky kterým bude pořízená fotografie technicky i kompozičně přitažlivá.
detail kurzu

Kurz fotografování jídla od 2 390,00 Kč

DF27
Skvěle vaříte a chcete se pochlubit? Vedete foodblog a rádi byste ho vylepšili? Chcete své fotografie jídla posunout zase o kousek dál? Jsme tu pro vás. Fotografování jídla je samostatná disciplína vyžadující specifické zkušenosti. Naši lektoři vám předvedou, jak s minimálním vybavením dosáhnout maximálního výsledku. Staňte se naším fanouškem na Facebooku a sledujte aktuální slevové akce - www.nicom.cz/fotofacebook.
detail kurzu

Kurz fotografování psů od 1 790,00 Kč

DF24
Naučte se zachytit svého psího mazlíčka v nejrůznějších situacích tak, aby vaše fotka bořila první příčky nejen na Instagramu a Facebooku. V kurzu se naučíte, jak toho dosáhnout i s neposedným psíkem a čemu se naopak vyvarovat. Prozradíme vám, jak správně zvolit místo v krajině na fotografování psa, jak komponovat a zachytit skvělý portrét i pohyb. V tlapce máme samozřejmě mnoho dalších triků. Ty vám však prozradí až náš skvělý lektor a profi fotograf na kurzu.  
detail kurzu

Workshopy

Fotografujeme noční město – workshop od 1 990,00 Kč

DF08
Noční fotografie jsou kouzelné. Pořízení pěkných fotografií nočního města však není úplně snadné. Pro noční snímky je nutné znát několik triků a nastavení. Náš praktický workshop je zaměřený na speciální techniku nočního fotografování města a naučí vás vše potřebné, abyste uměli krásu večera a noci správně zachytit. Užijte si s námi a naším profesionálním lektorem nezapomenutelný workshop obklopeni nádhernými osvětlenými pražskými či brněnskými panoramaty i romantickým zákoutím.
detail kurzu

Fotografujeme zvířata v ZOO – workshop od 1 690,00 Kč

DF07
Máme rádi zvířata! Příjemný den v ZOO plný zajímavých a hlavně užitečných poznatků o focení zvířat, které využijete i při focení svých zvířecích miláčků. Čeká Vás úvodní teorie, ale hlavně praktické focení při kterém se dostanete tam, kam běžný návštěvník sám nemůže. Osvojíte si techniku při focení zvířat ve výběhu i v pavilonu, v prostředí mříží i skla. Celou dobu se Vám bude intenzivně věnovat zkušený pan lektor, který Vám prakticky předá své ověřené postupy a triky. Na závěr se Vám také dostane hodnocení Vámi pořízených fotografií a doporučení do budoucna.
detail kurzu

Fotografování květin s Topim Pigulou od 1 490,00 Kč

DF45
Fotografujete květiny, hmyz a pestrou škálu přírodních detailů? Pro milovníky květin a přírody otevíráme workshop s fotografem Topim Pigulou, plný fotografování, rad a tipů. Pestrobarevné záhony lákají k fotografování, ale zachytit krásu květin není úplně jednoduché. Topi Pigula (šéfredaktor webu Prima ZOOM) vám ukáže, jak různorodé a zajímavé může fotografování květin a po nich lezoucích a na nich se pasoucích breberek, být.
detail kurzu

Fotografování vánočních trhů od 1 490,00 Kč

DF031
Pojďme společně nasát vánoční atmosféru v centru Prahy s foťákem v ruce. Není nic hezčího než svítící vánoční světýlka. Vyfotit je však v pološeru je celkem oříšek. Pro takové snímky je nutné znát několik triků a nastavení. Náš praktický workshop je zaměřený podobně jako workshop fotografování nočního města, akorát si u toho dáte svařák a poslechnete vánoční koledy 😊.
detail kurzu

Příroda Pálavy přes makroobjektiv od 1 890,00 Kč

DF30
Vydejte se s námi na fotografickou vycházku malebnou krajinou se zkušeným a charizmatickým fotografem, Topim Pigulou. Workshop zaměřený na krajinářskou fotografii, makrofotografii a kompozici fotografického obrazu kombinuje intenzivní výuku fotografování společně s aktivním odpočinek v krásné přírodě. Poznejte Pálavu z úplně jiné strany, než jak jsou ostatní zvyklí. Zaměříte se totiž hlavně na detaily Pálavy, které se velmi často opomíjejí.
detail kurzu

Fotografický výlet údolím Doubravy od 1 790,00 Kč

DF32
Vydejte se s námi na fotografickou vycházku unikátním údolím řeky Doubravy, kde lze najít klidné říční meandry a malebná zákoutí, ale také hluboký kaňon sevřený skalami s prudce tekoucí vodou, peřejemi a vodopády. Poznejte nádhernou krajinu Železných hor a naučte se na fotografiích zachytit její krásu a malebnost. Počet míst je omezený! Maximální kapacita 12 účastníků! Cena nezahrnuje stravu a dopravu.
detail kurzu

Adobe Photoshop

Postprodukce portrétní fotografie – individuální online kurz od 4 132,00 Kč

GA010
Naučte se kompletní postprodukci portrétních fotografií v programu Adobe Photoshop od importování RAWu, přes úpravu expozice, práci s filtry, až po kompletní retuš obličeje a těla včetně remodelace proporcí. Poznáte, jak srovnat, vyladit nebo dotvořit postavu včetně zeštíhlení, odstranění akné, pupínků, jizev, přidání stínů a lesku. Celý kurz je připraven tak, abyste jej zvládli absolvovat online z pohodlí od svého stolu. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem.  Doporučená délka kurze je 5 hodin. Odpovídá jí uvedená částka. Jedná se o individuální online kurz pro jednotlivce, proto je možné délku upravit dle konkrétních potřeb a znalostí účastníka.
detail kurzu

Adobe Photoshop – základní kurz od 5 931,00 Kč

GA01
Rastrová grafika je často slýchaný pojem. Zejména ve spojení s digitální fotografií. Králem rastrové grafiky je jeden jediný program: Adobe Photoshop v nejnovější verzi CC. Pro úpravu fotografií se ve světě počítačů používá řada softwarových digitálních temných komor. Přihlaste se na základní kurz Adobe Photoshop v našem školicím středisku a zjistěte, jak je snadné zpracovávat fotografie na profesionální úrovni a vytvářet poutavé kompozice a grafiky. V celém kurzu je kladen důraz i na efektivní využívání nástrojů pomocí klávesových zkratek. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Adobe Photoshop – kurz pro pokročilé od 7 590,00 Kč

GA02
Poznejte plné možnosti programu Adobe Photoshop. Na kurzu si vyzkoušíte především pokročilou úpravu fotografií a seznámíte se s postprodukčními procesy. Poznáte postupy a nástroje, které zrychlí a zefektivní vaši práci v aplikaci Adobe Photoshop. Vaše výstupy získají profesionální úroveň. Možnosti programu Adobe Photoshop jsou téměř neomezené, záleží tedy i na kreativitě uživatele.
detail kurzu

Úpravy fotografií a editace videa

Zoner Photo Studio – základní kurz od 2 090,00 Kč

DF17
Naučte se v komplexním kurzu Zoner Photo Studio efektivně pracovat s fotografiemi. Tento český program je mnohem více než jen editor na úpravu fotek. Snadné třídění, úprava i sdílení fotografií – vše, co potřebujete pro práci s Vašimi snímky, najdete v tomto oblíbeném programu na fotky. Program Zoner Photo Studio je rychlý a intuitivní. Fotografie budete umět retušovat, oříznout, doostřit, upravit expozici, kontrast i barvy a další parametry pro dosažení co nejkrásnějších snímků. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Zoner Photo Studio – kurz pro pokročilé od 2 590,00 Kč

DF18
Naučte se pracovat s fotografiemi od pokročilých úprav po prezentaci a tisk. Software, tvořený z velké části nadšenými fotografy, kteří chápu, co ostatní kolegové potřebují, nabízí škálu možností práce se snímky. Poznáte spoustu tipů a triků, jak upravit a doladit správně expozici a barvy fotografie. Hravě zvládnete projasnit stíny a vylepšíte kontrast například pomocí křivek a prolínání vrstev. Působivé úpravy budete umět provést na vybraných částech fotografií i pomocí vrstvení jednotlivých snímků. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

DaVinci Resolve – kurz editace videa od 5 900,00 Kč

DV01
DaVinci Resolve je profesionální program pro tvorbu a editaci videa, zvuku a motion grafiky dostupný zdarma na platformách Windows, MacOS a Linux (ke stažení zde).  Nezáleží na tom, jestli videa točíte na mobil, foťák nebo profesionální kameru. Ukážeme vám, jak ovlivňovat náladu a pocity editací barev a zvuků, jak vytvořit grafiku a titulky i jak správně exportovat. I vy můžete tvořit vlastní příběhy, reklamní videa, hudební videoklipy, návody a dokumentární filmy a dosáhnout profesionálních výsledků. Účastníci školení dostanou video materiály, se kterými budou v rámci kurzu pracovat. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Adobe Lightroom Classic – základní kurz od 2 090,00 Kč

GA03
S aplikací Lightroom Classic dostáváte do ruky všechny nástroje pro úpravy v počítači, které potřebujete, abyste ze svých snímků ukázali to nejlepší. Zvýrazníte barvy, oživíte vybledlé záběry, odstraníte rušivé objekty a vyrovnáte zkosené záběry. Uspořádáte si snadno všechny fotografie v počítači, zjednodušíte si jejich filtrování a dokážete je sdílet mnoha způsoby.Práce s formátem RAW (digitální negativ) je dnes samozřejmostí a v Lightroomu nepoznáte rozdíl mezi úpravou souboru RAW a souboru JPEG (samozřejmě kromě výstupní kvality). Po kurzu strávíte méně času u počítače a více s fotoaparátem v ruce. Kurz vyučován také interaktivní on-line formou s lektorem. 
detail kurzu

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů