Digitální publikování v Adobe InDesign

Adobe InDesign NICOM

cena kurzu:
od 6690 Kč bez DPH od 8095 Kč s DPH
?
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz s platností půl roku (obdarovaný si sám vybere termín).
Bližší informace o dárkovém poukazu naleznete ZDE

Termíny
Město
Pouze slevy
Garance otevření
GA08
Praha
20.06.2020 - 21.06.2020
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
6 690,00 Kč
GA08
Praha
22.08.2020 - 23.08.2020
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
6 690,00 Kč
GA08
Brno
07.09.2020 - 08.09.2020
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
6 690,00 Kč
GA08
Praha
07.11.2020 - 08.11.2020
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
6 690,00 Kč
GA08
Brno
03.12.2020 - 04.12.2020
9:00 - 16:00
2 dny / 16 výukových hodin
Volno
6 690,00 Kč
Základní informace Obsah kurzu Co se naučíte Návaznost kurzů Zaslat dotaz ke kurzu Fotogalerie

Základní informace

Adobe InDesign je mocný nástroj pro publikování. V posledních letech však firma Adobe směřuje své úsilí do digitálního publikování, abyste si mohli přečíst svoji oblíbenou publikaci nejen v tištěné podobě (pro niž je InDesign primárně navržen), ale i v podobě digitální na své čtečce e-knih, na internetu nebo ve svém tabletu.

Zaměření kurzu

 • Tento kurz vám pomůže se zorientovat v problematice digitálního publikování, pro nějž je Adobe InDesign skvělým nástrojem.

 • Po absolvování kurzu zvládnete publikovat dokumenty nejen pro klasický tisk, ale i pro distribuci digitální cestou do tabletů, čteček e-knih a webových stránek.

 • Poznáte nevídané možnosti programu pro klasické DTP a poznáte jeho taje.

Po celou dobu kurzu je pro vás připraveno bohaté občerstvení a kvalitní káva.

Obsah kurzu

 • Převod tištěné verze publikace do elektronické
 • PDF pro webové stránky
 • Publikování pro Flash
 • Formát EPUB, publikování do něj, vhodné čtečky a problémy
 • Publikování pro tablety
 • Adobe Digital Publishing Suite

ZDARMA INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE PO UKONČENÍ KURZU

Co se naučíte

 • Základem pro digitální publikování je samozřejmě PDF. Je již normou, že PDF se používá pro distribuci dokumentů od stolu sazeče (či grafika) do tiskárny ve formátu PDF/X, ale tento standard je zcela absurdní používat pro distribuci na internet, aby si jej mohlo stáhnout co nejvíce uživatelů. Navíc, oproti své tištěné podobě umí PDF pracovat s odkazy na jiná pdf nebo webové stránky, vkládat do sebe multimédia, a to vše při zachování malého objemu dat. InDesign samozřejmě umí při této práci velice pomáhat.

 • Dalším standardem, který má na svědomí také firma Adobe (původně to sice vymyslela Macromedia – už tušíte?) je technologie Flash. Samozřejmě, že InDesign umí
  i s touto technologií pracovat: buď vytvoříte zdrojový soubor Flash pro další zpracování programátorem, nebo rovnou vytvoříte hotový soubor swf, ve kterém může čtenář listovat jako v knize.

 • V poslední době se objevilo několik nových fenoménů v konzumaci multimédií: čtečky elektronických knih. Ty jsou, alespoň jejich značná většina, založeny na technologii e-inkoustu, což je velice úsporná technologie. Nicméně i na klasických počítačích lze číst elektronické knihy. Jednou z možností, jak je vytvářet, je export do prostého textu. Hmm, nic moc, chybí obrázky. Rovněž můžete použít PDF, dokonce i s ochranou DRM (Digital Rights Management), ale tam je problém se zvětšením textu. Takže dobrá volba je formát EPUB. Ten je na velikosti textu nezávislý a umí zobrazovat i obrázky.  Co to je, jak jej vytvořit a upravit se naučíte právě na tomto kurzu.

 • Dalším fenoménem dnešní doby jsou tablety. Pokud nějaký vlastníte, věřím, že v něm máte elektronickou verzi běžných novin: Metro (to je zdarma), Lidovky, Hospodářské noviny, Wired (ten byl, myslím, první), Computer, Týden, DIGIfoto, E15, CHIP, Respekt, ForMen, Lidé a Země, F.O.O.D., Albert v kuchyni, Respekt (zapomněl jsem na iPad na něco?). Nemusíte zrovna vytvářet časopisy, ale pokud chcete vydat reklamní publikaci nebo nabídnout svým klientům přidanou hodnotu – tablety jsou skvělá platforma.
  V jedné publikaci, která může vycházet z tištěné verze, můžete mít i nevídané interaktivní prvky (zdá se mi, že inspirace přišla z kouzelnických novin Denní věštec) jako tlačítka, prezentace fotografií, hypervazby, zvuk, video, obraz s posunem, zvětšením a rolováním, sekvence obrazů (něco jako zpomalený efekt v Matrixu), panorama
  a načítání webového obsahu. Dozvíte se, jak je vytvářet, co k tomu všechno potřebujete, kolik vás to bude stát, co je to folio nebo jak to, že některé noviny mají svoji vlastní čtečku (aplikaci) a co pro to můžete udělat vy.

Hodnocení kurzu

Jiří Brůna (92%)

celkově nemám k postupů, vyjařování či schopnosti zaujmout posluchače žádných připomínek = pohoda, klídek, trpělivost i sranda

Renáta Slezáková (100%)

Přednášející je bezpochyby člověkem na svém místě. Celou, důkladně a velmi kvalitně strukturovanou přípravu k problematice digitální publikování prezentuje se zájmem k tomuto oboru. Zdůraznila bych zejména to, že tempo a způsob vysvětlování dokáže obratně přizpůsobit úrovni a znalostem posluchače kurzu, což bylo v mém případě velmi důležité. Výuka není monotónní a na všechny mé dotazy mi školitel vždy s ochotou odpověděl. Děkuji za skvělý přístup!

Barbora Kovářová (100%)

Školení mne bavilo, bylo inspirativní a plné zajímavých novinek. Pan lektor byl trpělivý, vše podrobně vysvětlil, takže jsem všemu celkem rychle porozuměla. Děkuji :-)

Magda Brožíková (96%)

Jsem velmi spokojena s lektorem. Moc děkuji a myslím, že se zase někdy uvidíme :D

Jitka Šoltysová (96%)

Děkuji

Martin Janovský (100%)

Školení splnilo moje očekávání, děkuji.

Pavlína Petýrková (100%)

Naprostá spokojenost, ochota odpovídat na dotazy, můžu jen doporučit.

Pšenička Radek (100%)

Spokojenost a vstřícnost.

PaedDr. Jana Cívková (100%)

Odborné znalosti, pedagogický přístup na vysoké profesionální úrovni. Jsem u tohoho lektora již na druhém kurzu a jsem velmi spokojena. Děkuji. Jana Cívková

Zobrazit všechna hodnocení
Renata Svojanovská

lektoři

Lektorka grafických kurzů
Zobrazit tým

Zaslat dotaz ke kurzu

Kontaktní osoba: *
E-mail: *
Telefon: *
Váš vzkaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit