DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

chceme chránit vaše zdraví a respektujeme tak rozhodnutí Vlády ČR. Z těchto důvodů rušíme kurzy konané prezenční formou v termínu do 30. 4. 2020. Účastníky postupně informujeme a domlouváme náhradní řešení.

Rezervace pozdějších termínů jsou v provozu.

Vyzkoušejte naše nejžádanější interaktivní on-line kurzy.

Celý náš tým je vám nadále k dispozici pro vaše dotazy.

Děkujeme.

AutoCAD – otočný pohledu ve výřezu výkresového prostoru

Byť jsem si myslel, že je to již běžně používaná záležitost, stále se setkávám s dotazem, jak si mohu natočit pohled ve výkresovém prostoru. Poslední vedené školení je mi toho důkazem, takže se s vámi podělím o potřebný postup, jak natočit pohled ve výkresovém prostoru, tak, aby se změna natočení v modelovém prostoru neprojevila.

 

AutoCAD

Generacemi předávaný příkaz pro natočení pohledu ve výkresovém prostoru by mohl být příkaz MVSETUP. Po zadání příkazu zvolte možnost Srovnej výřezy a následně možnost Otoč pohled. Poté se aktivuje výřez. Jestliže potřebujete pracovat s jiným výřezem, klepněte do něj myší. Zadejte referenční bod ve výřezu, jehož pohled má být otočen a následně zadejte úhel otočení. Příkaz ukončete.

 

AutoCAD LT

Příkaz MVSETUP však není dostupný v menším bratrovi, v aplikaci AutoCAD LT. Ale i zde si poradíme. Již řadu let disponuje AutoCAD možností otočit s výřezem pomocí standardního příkazu OTOČ. Zde však můžeme narazit na „odpor“ uživatelů, kteří potřebují mít výřez ve výchozí poloze, protože ho používají jako tisknutelný rámeček. I zde nabízí AutoCAD jednoduché řešení ve formě proměnné VPROTATEASSOC. Ta je standardně nastavena na hodnotu 1, což znamená, že s otočením výřezu se otočí i pohled. Pokud nastavíte proměnnou na hodnotu 0, otočí se pouze výřez, nikoli pohled v něm. Takže nejdříve natočíte výřez s nastavenou proměnnou VPROTATEASSOC na hodnotu 1 a následně znovu otočíte s výřezem zpět, ale již s nastavenou proměnnou VPROTATEASSOC na hodnotu 0.

 

Závěrem

Pokud chcete zefektivnit svoji práci, získat další tipy nebo se přiučit něco nového, neváhejte si vybrat z kurzů v AutoCAD autorizovaném školicím středisku NICOM, a.s.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných 3D či CAD kurzů.

Michal Spielmann
Autodesk Certified Instructor
Autodesk AutoCAD Professional
Autodesk Inventor Professional

 

Pomůžeme vám porozumět aplikaci AutoCAD do hloubky


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky