DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Číslo 2017 žije! – pojednání třetí

AutoCAD – co dodat?

V předchozím článku od našeho CAD týmu Autodesk ATC NICOM, a. s., jste se mohli seznámit s novinkami v aplikaci 3ds Max. My vám ale dlužíme ještě doplnění výčtu novinek pro AutoCAD 2017. Pokud jste nečetli předchozí pojednání o novinkách v AutoCADu 2017 klikněte.

Sdílení návrhu online

Verze 2017 přináší zcela nový způsob spolupráce, který také chrání integritu souborů DWG. Se sdílenými pohledy návrhu můžete snadno publikovat pohledy svých výkresů do cloudu.

Zúčastněné strany si mohou prohlížet vaše návrhy bez přihlášení do aplikace Autodesk A360; a co je dál výborné, nepotřebují k tomu ani samotnou aplikaci AutoCAD. Z hlediska ochrany pak nemohou přistupovat ke zdrojovým souborům DWG, takže sdílení vašich návrhů nenese žádná rizika.

Nový příkaz SDÍLEJNÁVRHONLINE naleznete na kartě A360 nebo v nabídce aplikace A -> Publikace -> Pohledy návrhů.

přístup ke sdílení návrhu AutoCAD 2017

 

Podmínkou pro sdílení pohledu návrhu je, abyste byli přihlášeni ke službě Autodesk A360.

Pokud nejste přihlášeni, budete k tomu vyzváni. Přihlášený uživatel následně v dialogu DesignShare – Možnosti publikování rozhodne, zda nechá DWG publikovat a zobrazit v internetovém prohlížeči nebo DWG publikuje na pozadí a počká si na upozornění o dokončení akce.

DesignShare

 

Pokud zvolíte "Publikovat v prohlížeči", AutoCAD nahraje soubor výkresu včetně jeho referencí do místa cloudu pro zpracování a spustí prohlížeč. Můžete sledovat jeho stav v prohlížeči A360. Doba zpracování se mění v závislosti na velikosti a složitosti výkresu, rychlostí připojení k Internetu, a hloubkou zpracování fronty požadavků.

Okno prohlížeče A360

 

Pokud je zpracování kompletní, zobrazí prohlížeč pohledy návrhu v internetovém prohlížeči (podporuje nejnovější verze prohlížečů: Chrome, Firefox, Safari a Internet Explorer). Pokud byste prohlížeč zavřeli před dokončení zpracování; pohledy návrhu budou i nadále nahrávány a zpracovány.

Pokud zvolíte "Publikovat a upozornit po dokončení" vaše pohledy návrhu budou v cloudu vytvořeny bez spuštění vašeho prohlížeče. Po dokončeném zpracování se v aplikaci AutoCAD zobrazí klasicky v pravém spodním rohu bublinové oznámení s hypertextovým odkazem, pomocí kterého si následně můžete zobrazit pohledy návrhu ve svém prohlížeči.

V obou případech obdržíte také informaci o publikování pohledu e-mailem.

Prohlížení pohledů návrhu online

Po zpracování můžete používat prohlížeč A360 pro prozkoumání pohledů návrhu. Můžete si prohlédnout jednotlivá rozvržení a pojmenované pohledy, zobrazit seznam hladin a následně je zapnout nebo vypnout, můžete provádět měření, nechat si zobrazit vlastnosti objektů a další.

Možnosti online prohlížeče AutoCAD 2017

 

Pro sdílení pohledů návrhu použijte tlačítko GET LINK. Pohledy návrhu budou sdíleny po dobu 30 dnů.

Sdílení návrhu

 

Převod řádkového textu na víceřádkový

AutoCAD 2017 také přinesl možnost převádět objekty řádkového textu na objekt víceřádkového textu. Použijte nový příkaz TXT2MTXT. Pokud je to možné, budou velikost textu, písmo a barevné rozdíly mezi textovými objekty zachovány. Vyberte stávající objekty vytvořené příkazem TEXT a ty budou následně převedeny na jediný objekt typu MTEXT.

Převedený text

Po spuštění příkazu TXT2MTXT můžete použít klávesu Enter pro nastavení řazení textu.Dialog je zatím i v CZ verzi v angličtině. Standardně je řazení prováděno shora dolů.

Dialog Text To Mtext Options

 

Tak toto byla poslední ochutnávka novinek AutoCADu 2017. Na další se můžete těšit v následujícím článku nebo již teď hledejte informace na stránkách autorizovaného školicího střediska NICOM, a.s. V nejbližší době můžete očekávat novinky z dílny Autodesk Inventor 2017.

Michal Spielmann

Autodesk Approved Instructor
Autodesk AutoCAD Professional
Autodesk Inventor Professional

 

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů