DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Autodesk Character Generator – generujte postavy třeba pro 3ds Max

Autodesk Character generator

Protože generovat 3d postavy je mnohem rychlejší než je modelovat

Autodesk Character generator je webová platforma pro tvorbu 3d postav. Generované postavy jsou více než vhodné k doplnění a oživení scén vizualizací, či přímo k animaci. Vygenerované postavy jsou již přímo opatřeny kostrou. Nejlepší na tom je, že většina funkcí je dostupná zdarma a pokud by vám to nestačilo, tak za pár drobných můžete všechno.

 

Jak se k tomu dostat?

Autodesk Character Generator je webová služba, není tedy potřeba cokoliv stahovat nebo instalovat do počítače, stačí se jen přihlásit na charactergenerator.autodesk.com pomocí Autodesk ID. Autodesk ID je zcela zdarma.

Autodesk Character generator – NICOM

Generování postav

Více než 100 tělesných typů, hromada obličejů, nepřeberné množství účesů a nespočet oděvů. K tomu všemu můžete vyprané typy mezi sebou libovolně kombinovat, což Vám umožní vytvořit skutečně obrovské množství kombinací. Žádný Váš charakter tak nebude stejný jako ten minulý.

Autodesk 3ds max nicom

Pěkně postupně

Nejdříve si vyberete jakýže typ by se Vám zrovna hodil, někdy je potřeba pořádnej chlap a jindy zase křehká ženština a nebo třeba zombík. Na to nasadíte tu správnou hlavu, vyberete barvu kůže (i když na ní samozřejmě nezáleží), barvu očí, fešný účes a pak znovu tělo, tentokrát podrobněji, je jen na Vás, zda to bude sporťák a nebo jedlík. No a nakonec, pokud nechcete aby zůstal v trenýrkách či ve spodničce, potřeba zvolit vhodné oblečení.

Charakter generator 3ds max nicom

Samozřejmě, že když vezmete svoji nově vygenerovanou slečnu, či chlapce večer do divadla, tak je převléknete a uložíte.

Generování 3d postav NICOM

Sbírka vlastních lidí

Všechno co v charakter generatoru vytrvoříte si samozřejmě můžete na stejném místě schovávat a stahovat kdykoliv a kdekoliv se Vám to hodí a i když za to neplatíte, nemusíte se bát, že by vám vaši lidi někam mizeli.

Autodesk 3ds max NICOM

Export a využití v 3d Aplikacích

K nekonečnému využití Vaší vygenerované armády charakterů je samozřejmě zapotřebí nějaký výstup. Samotný charakter generator nabízí širokou škálu možností, z nichž většina je zdarma a i bez peněz se tedy dá hrát velké divadlo. Pokud byste ale například chtěli svůj model detailnější nebo s předdefinovanými výrazy v obličeji, je potřeba najít platební kartu a opsat z ní pár čísel. Samozřejmostí jsou formáty 3ds Max, Maya nebo FBX. Zajímavou možností pro tvůrce her je možnost exportovat model v FBX formátu nachystaný přímo pro unity Engine.

Generate character Autodesk NICOM

Za peníze nebo zdarma?

Taková ta modrá kolečka na obrázku ukazují placené funkce. Jak je vidět není jich mnoho, ale užitečné rozhodně jsou. Patří mezi ně například detailní síťovina modelu nebo možnost animace výrazů v obličeji. Předplatné služby v podobě Autodesk Cloud Subscription vychází na

Autodesk

50 babek ročně, což je vcelku přijatelná cena, pokud to využijete.

Zajímá Vás práce s charaktery v 3d vizualizaci či animaci? Navštivte pokročilý kurz Autodesk 3ds Max, kde se mimo jiné věnujeme práci s charaktery.

 Autor: Ondřej Hudeček

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů