DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Balíčky Autodesk: Autodesk entertainment creation suite 2015

baliky autodesk

Stejně jako každá jiná firma, která produkuje více než jeden program, prodává i Autodesk své produkty nejen samostatně, ale také ve výhodných balíčcích za akční ceny.

Nejedná se ani tak o finančně výhodnou nabídku, jako spíše o užitečné řešení kompletního pracovního prostředí. A podobně jako Adobe má své balíčky Creative Suite (dnes již Creative Cloud), má samozřejmě i Autodesk své balíčky.

Autodesk Entertainment CreationSuite je jedním ze sedmi aktuálně dostupných balíků, které Autodesk prodává.1 – Co je v balíčku?

Komplexním řešením pro všechny animátory a tvůrce profesionálních vizuálních efektů je Autodesk Entertainment Creation Suite. Můžete jej pořídit hned ve třech různých variantách: jako balík 3ds Max, balík Maya a Ultimate 3ds Max, Maya, Softimage. Záleží tedy, jaký software je vaším nejlepším kamarádem a podle toho si vyberete balík, který vám bude vyhovovat. Teoreticky si bez problémů vystačíte s některou ze dvou prvních variant. Může to být také proto, že Softimage 2015 je svojí poslední verzí a poté definitivně umírá a jeho věrní uživatelé nakonec skončí u Maxu, Mayi nebo u konkurence.

1.1 – 3ds Max

Tuto legendu 3d grafiky snad pro většinu 3d grafiků není ani třeba představovat, přesto zmíníme několik základních informací. Max, jak se mu obvykle říká, je 3d modelovací animační a vizualizační program používaný snad v celém spektru zábavního průmyslu, od videoher a animací až po filmové vizuální efekty. Jeho mladší bratr 3ds Max Design (dříve VIZ) se zase používá hlavně pro nejrůznější druhy vizualizací, od designu přes architekturu až po urbanismus.
Max je jedním z průkopníků v 3d grafice a toto postavení si drží už přes dvacet let.

Stahovat a zkoušet můžete zde: http://www.autodesk.com/products/3ds-max/free-trial

1.2 – Maya

Maya je stejně tak legendární a neuvěřitelně komplexní software jako Max. Dlouhá léta si byli vzájemně přímou a rovnocennou konkurencí, což mimochodem stále jsou, jen teď patří do společné rodiny Autodesk. Principiálně a nástrojově jsou si také velice podobní, avšak Maya se používá více v zábavním průmyslu než pro vizualizace. Cenově jsou si s Maxem rovni, takže je to už pouze na preferencích uživatelů. Kdybych si měl vybrat mezi Maxem a Mayou, tak beru oba.

Stahovat a zkoušet můžete zde: http://www.autodesk.com/products/autodesk-maya/free-trial

1.3 – Softimage

O Softimage se dá říct mnoho věcí a většina z toho je podobná jako u 3ds Max nebo Maya. Stejně jako Maya i Softimage není původem od Autodesku, což je na první pohled znát. Ne že by byl horší nebo lepší, je prostě jiný.

Nejdůležitější informací týkající se Softimage je oznámení Autodesku, že verze 2015 je poslední a dál se už Softimage vyvíjet nebude. Je to podobné jako s Windows XP, které nedávno skončily. Ti, co už Softimage používají, mají samozřejmě možnost přejít na Max nebo Mayu.

Stahovat a zkoušet můžete zde: http://www.autodesk.com/products/3ds-max/free-trial
nebo zde: http://www.autodesk.com/products/autodesk-maya/free-trial

1.4 – MotionBuilder

Už jste někdy slyšeli o animační technice Motion capture? Jestliže ano, tak věřte, že to jedna z hlavních věcí, ke kterým se používá u filmu či v animaci právě MotionBuilder. Samozřejmě to není jen toto. V MotionBuilderu je k dispozici velká spousta nástrojů určených pro animátory, které jsou navržené tak, aby animace byla co nejvíce efektivní. Ke spolupráci s Maxem nebo Mayou je tu prosté tlačítko: ,,send to Maya“ nebo: ,,send to 3ds Max“, díky němu jednoduše děláte kousek práce tu a kousek zase jinde, tak jak vám to vyhovuje.

Stahovat a zkoušet můžete zde: http://www.autodesk.com/products/motionbuilder/overview

1.5 – Mudbox

Dokonce i program může získat Oscara, technického Oscara. A Mudbox ho získal letos, respektive ho za přínos kinematografii získali jeho vývojáři. Čím vlastně Mudbox přispěl?

Mudbox je taková hrouda hlíny, ze které si můžete vysochat doslova cokoliv. Nebo jinak, je to program, který vám velmi efektivně umožní vytvářet modely s obrovským množstvím polygonů. Můžete v něm velmi snadno vytvořit kompletní postavy nebo prostředí pro vaše animace, filmy nebo hry a následně je tu i texturovat. Sochařské nástroje Vám umožní strukturovaně ve vrstvách propracovávat modely do nejmenších detailů. Díky texturovacím nástrojům a štětcům zase můžete kreslit povrchy přímo na 3d modely, samozřejmě ve vrstvách. To a ještě mnohem více dělá z Mudbox velmi silný nástroj pro každého 3d grafika.

Stahovat a zkoušet můžete zde: http://www.autodesk.com/products/mudbox/overview

2 – Služby k balíčku

Spolu s libovolnou verzí balíčku Entertainment Creation Suite je zahrnuto několik online služeb, které vám usnadní práci či spolupráci.

2.1 – Autodesk 360

Kdo nemá cloud, jako by nebyl, a tak i Autodesk má své cloudové řešení, a nutno podotknout, že na vysoké úrovni (ještě aby ne). Autodesk 360 je nejen cloudové úložiště, díky němuž budete mít svoje rozpracované projekty vždy po ruce a synchronizované ve všech počítačích, ale zároveň je i velice silným kolaboračním nástrojem, díky kterému budete mít dokonalý přehled o všech vašich projektech.

Ve službě Autodesk 360 máte možnost sdílet projekty se svými kolegy a spolupracovníky, prohlížet 3d modely přímo v internetovém prohlížeči a přidávat k nim komentáře nebo poznámky. Zároveň zde taky máte k dispozici kalendář a úkolníček, takže vám už neuteče žádný deadline.

K dispozici je i jako mobilní aplikace pro iOS a v brzké době i pro ostatní platformy.

2.2 – Remote

Nejste doma u své vymazlené pracovní stanice, ale přesto byste potřebovali na vašem posledním projektu zapracovat pár úprav, které Vás napadly? Pokud máte někoho, kdo vám ten váš stroj zapne, tak s Autodesk Remote můžete spouštět veškeré svoje programy vzdáleně, a to i na tom nejhorším počítači, co je po ruce nebo dokonce přes tablet či mobil. Jedinou nutností je internetové připojení.

3 – Proč balík?

Proč byste si vlastně měli koupit balík a kdy byste si ho měli koupit?

Je to jako v obchodě, dva za cenu jednoho a podobné. Balík je jednoduše výhodnější nabídkou pro ty z vás, kteří používáte, nebo byste rádi používali většinu těchto programů nebo všechny. Nádherně spolu komunikují, díky čemuž je můžete jednoduše rovnou nasadit do výroby, a díky své popularitě je na všechny obrovské množství doplňků ke stažení.

Mrkněte na naši širokou nabídku kurzů Autodesk a začněte také pracovat ve 3d.

 

Přijďte na kurz a dozvíte se mnohem více

Ondřej Hudeček

Autodesk 3ds Max Certified Professional

dlouholetý lektor NICOM, a. s.

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů