DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Co potřebují uživatelé aplikace SketchUp?!

Při školení aplikace SketchUp se setkávám dost často s dotazy, jak je možné pracovat s touto aplikací v terénu. Samozřejmě mají na mysli nějaké řešení bez nutnosti tahání notebooku s sebou. A odpověď je v skutku jednoduchá: „Stáhněte si aplikaci pro mobilní zařízení!“ 

Mobile prohlížeč, který potřebujete?!

Málo kdo z českých uživatelů o něm ví, a při tom už je ve verzi V3.0! (ve verzi pro iOS a Android)

Jak  popsal Mike Tadro na oficiálním blogu aplikace SketchUp: „Byl jsem nadšený nejnovější verzí mobilního prohlížeče SketchUp od chvíle, kdy jsem dostal první developerský projekt, které mu v projektu umožnil zobrazení rozměrů. Ve skutečnosti si vytvořil model ten samý den jen proto, aby si s ním mohl hrát…

Také aplikací okamžitě ověřil v praxi. Zašel do stavebnin a aplikaci, okamžitě použil, aby se ujistil, že mají všechny správné díly  ve správných velikostech. Dokonce použil aplikaci pro pár věcí řešených na míru. To vše na jeho telefonu! Byl z té situace naprosto unešený, jak funguje a jak může být práce zábavná!

Podpora pro řetězové kóty a textové poznámky patří jistě mezi nejrozšířenější žádosti funkcí, které jsou zahrnuty ve verzi 3 aplikace mobilního prohlížeče  SketchUp, ale nejsou jediné.

Tak to má být, že verze  V3 obsahuje kolekci skvělých věcí, včetně: animovaných přechodů mezi scénami a schopností přehrát animace scén, s podporou pro sekci procházení, stylů hran a vodoznaků  a  nástroje metru pro získání rozměrů z vašeho modelu! Nebojte se tedy zasílat své připomínky a náměty. Pomůžete tím vylepšit další verzi.

Upozornění: ve verzi 3 byly provedeny některé významné změny. Budete muset znovu stáhnout / uložit / importovat všechny SketchUp modely, které jste případně měli již dříve uložené v mobilním přístroji, ještě předtím, než budete moci otevřít tyto soubory v nové verzi aplikace.

 

Nástroj svinovací metr

V3 obsahuje nástroj svinovací metr, který naleznete v novém menu Tools. Funguje podobně, jako nástroj svinovací metr, který jste zvyklí používat v aplikaci SketchUp. Chcete-li zvolit bod 1, můžete buď klepnout na displej, nebo stiskněte a držte místo na displeji. Podržení vyvolá pop-up zvětšovací smyčku (lupu), která vám pomůže při výběru bodu pro začátek měření na modelu. Následně klepněte na bod na displeji nebo opět stiskněte a držte pro výběr druhého bodu. Aplikace také podporuje měření přírůstků od vybraných os nebo od vybraných bodů. Můžete tedy získat chytré měření pro získání hodnot z vašich modelů.

Svinovací metr sketchup

 

Animace

Aplikace nyní podporuje animované přechody mezi scénami. Při otevření menu Scenes ,uvidíte zábavné prvky, které vám poskytnou možnosti pro přehrání / zastavení vašeho průletu animací. Můžete také klepnout na tlačítko pro přechod na předchozí nebo následující scénu.

SketchUP animace

 

 

Rovinné řezy

Tato možnost bude mluvit za vás: "Navrhuji takovéto věci, to je moje práce!" Jako šlehání bičem budete z vašeho telefonu nebo tabletu předvádět některé (kótovan) plány a řezy. Nejenže verze V3 podporuje aktivní rovinné řezy a aktivní sekce řezů, které jste uložili do své scény, ale také umožňuje posouvat s rovinnými řezy ve vašem modelu. Řekněme, že máte scénu v modelu s úsekem, který je řezem prvního patra. Můžete si v aplikaci Mobile Viewer vybrat požadovanou scénu z menu Scenes, následně otevřít nabídku View a přepnout se na rovinné řezy, nebo použít nástroj pro Move Section z menu Tolos. Budete mít možnost stiskem a podržením přetáhnout aktivní rovinu řezu až do druhého patra nebo dolů do sklepa.

SketchUP rovinné řezy

Teď už nezbývá, než aplikaci SketchUp Mobile Viewer vyzkoušet. Pokud ještě nemáte dostatečné znalosti v aplikaci SketchUp pro PC, případně jste teprve na začátku seznamování s aplikací, nebo potřebujete doladit některé nástroje a vychytávky, neváhejte navštívit některý z kurzů.

Michal Spielmann
SketchUp specialista

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů