DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Doporučený hardware pro CAD

Hardware pro CAD NICOM

Na autorizovaných školeních produktů Autodesk se setkáváme velice často s dotazem, jakým hardwarovým vybavením by měl počítač disponovat. Samozřejmě ve většině případů je to otázka financí, které tazatel bude mít k dispozici, ale vždy je nutné začít se specifikací, jakou CAD aplikaci bude používat.

Vždy je dobré se odpíchnout od požadavků minimální konfigurace, kterou Autodesk na svých stránkách nabízí. Samozřejmě, že pro každý produkt či jeho verzi bude toto nastavení jiné (AutoCAD, Inventor, 3ds Max, …). Minimální konfigurace se tak může stát odrazovým můstkem po pracovní stanici, která bude splňovat nejen minimální požadavky, ale také která zmaximalizuje možnosti CAD aplikace.

CAD vývojáři mají samozřejmě zájem na tom, aby uživatelé byli správně vybaveni pro používání jejich aplikací, proto vždy Autodesk nabízí informace o minimální a doporučené hardwarové konfiguraci. Ty samozřejmě navádí uživatele, z jakých dílů by měl být počítač sestaven. Poskytuje ale také na svých stránkách Autodesk hardwarového poradce, který umožní uživateli vybrat jeden nebo více CAD produktů, které bude na své stanici používat a nalézt tak nejvhodnější hardware pro maximální efektu využití. Uživatel může volit mezi výrobci hardwaru nebo do například sestaveného počítače vybrat vhodnou grafickou kartu, což bává největším kamenem úrazu při koupi nového počítače.

Uživatelé mohou volit mezi doporučeným (hvězdička) nebo certifikovaným (štít) hardwarem. "Doporučený" hardware splňuje doporučené požadavky na CAD aplikaci pro příslušný produkt společnosti Autodesk. Alespoň jedna konfigurace prošla testy, jejichž cílem je ověřit, zda hardware podporuje funkce vybraného produktu. „Certifikovaný“ hardware pak prošel všemi certifikačními testy společnosti Autodesk.

Je důležité dobře pochopit následující termíny uvedené u systémového hardwaru nebo u grafických karet.

 

 

 

     Systém

     Workstation Desktop nebo Workstation Laptop

Stolní PC nebo notebook určené výrobcem jako třída Pracovní stanice, což obvykle znamená, že jsou navržené pro práci s 3D CAD aplikacemi.

      Consumer Desktop nebo Consumer   Laptop

Stolní PC nebo notebook určené výrobcem pro běžnou práci nebo pro hraní her, což obvykle znamená, že nejsou určené nebo doporučené pro použití s 3D CAD aplikacemi.

      Tablet

Dotykové zařízení s integrovanými komponentami.

 


     Grafické karty


     Workstation

Grafické karty určené výrobcem jako třída Pracovní stanice, což obvykle znamená, že jsou navrženy pro práci s 3D CAD aplikacemi.

     Consumer

Grafické karty určené výrobcem pro běžnou práci nebo pro hraní her, což obvykle znamená, že nejsou určené nebo doporučené pro použití s 3D CAD aplikacemi.

     Mobile

Mobilní Integrované grafické karty, které se obvykle nacházejí v přenosných počítačích.

 

Školicí středisko NICOM neustále obnovuje hardwarovou PC základnu. Aktuálně školíme na cca 250 počítačích.

Například nyní v Brně spouštíme nově vybavenou učebnu č.5, která je připravená pro nejnáročnější aplikace. Posuďte sami: 16 GB RAM, 2 x 500 GB pevné disky, 4 jádrový procesor 3,4 Ghz, grafické karty dostatečným výkonem i na nejnáročnější 3d aplikace.

Důležitá je jistě i zobrazovací technika k počítačům jsou připojeny profesionální monitory Dell (24 palců, 1920x1200px, IPS)

Vyzkoušejte školení NICOM, třeba již na nové učebně.

 

Pohled do zákulisí NICOMu (zařizování nové učebny)

Zařizování učebny NICOM

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů