Už máte aktualizovaný Fusion 360?

novinky o aktualizaci

Zdravím všechny online modeláře pracující v aplikaci Autodesk Fusion 360. V době prázdnin je dobré si připomenout, že chvíli před jejich začátkem byl Fusion 360 aktualizován. To znamená, že přináší opět několik dobrých věcí a zde jsou ty nejzajímavější.

 

Náčrty

Vylepšeno! Transparentnost náčrtu

Jistě jste byli nadšeni, když vývojáři vytvořili průhledné náčrty. To je jistě velmi užitečné, pokud jste uvnitř daného náčrtu, ale pokud jste mimo něj, může to být hůře rozeznatelné. Tento efekt je zkombinován, pokud jste mimo náčrt a aktivní na jiné součásti, což samozřejmě účinek průhlednosti dosti snižuje. Aktuálně tedy Fusion 360 nabízí:

  • Pokud jste v aktivním náčrtu, neaktivní náčrty se stanou poloprůhledné.
  • Pokud se nenacházíte v aktivním náčrtu, na náčrty by neměla být použita žádná průhlednost.

Následující příklad uvádí rozdíl mezi starým a novým chováním:

Fusion 360

Novinka! Kopírování mezi náčrty

Když jsme vytvořili plně zavazbený a okótovaný náčrt v jednom návrhu, poslední věc, kterou bychom chtěli udělat, je znovu vytvořit ten samý náčrt pro jiný návrh. Tak teď už to dělat nemusíme J Náčrty lze kopírovat a vložit z jednoho návrhu do druhého.

Fusion 360

 

Novinka! Udržení viditelnosti náčrtů pří vytváření

Jedním z nejdůležitějších vlastností prostředí Fusion 360 je snadné vytváření a používání více obrysů najednou. Tyto výběry obrysů jsou tak robustní, že dokonce i když je náčrt později upraven a kontury přidány nebo rozděleny, následné funkce se často bezobslužně obnovují. Nejenže vás to povzbudí k tomu, abyste do těchto náčrtků přidali více kontur, ale také vás povzbuzuje k vytvoření několika funkcí z jediného náčrtu.
Problém byl v tom, že když byl první prvek vytvoření vytvořen z náčrtu, výchozí chování mělo být jeho skrytí. Můžeme to v rozhraní potlačit a přidat další kroky, abychom mohli znovu použít tyto náčrty pro 2., 3. a třeba i 4. funkci. Tuto možnost lze ovládat v preferencích návrhu , která je ve výchozím nastavení zapnutá: 
Fusion 360

Fusion 360

Modelování

Vylepšeno! Rozšíření přerušení

Uživatelé chválili novou schopnost přerušit nekonečné operace "Compute All". Ve skutečnosti to bylo tak populární, že se vývojáři rozhodli tuto schopnost rozšířit o další funkce a příkazy. Za tímto účelem přidali tuto možnost přerušení do situací, které zahrnují ...

  • Vymazání prvků vytváření
  • Potlačení prvků vytváření
  • Přeuspořádání prvků vytváření
  • Převod prvků vytváření na přímé prvky modelování
  • Výpočet po úpravě náčrtu
  • A nakonec výpočet po zrušení spojení XRef

 

Vykreslování a grafika

Nový! Zakázat povrchový normální zobrazení

Když už mluvíme o nových možnostech, je tu další pozoruhodnou možnost, která se objeví v sekci "grafika". Ti z vás, kteří pracují v pracovním prostoru sešití (patchů), ocení schopnost řídit, zda bude vidět "normální" zbarvení strany. Mrkněte se pro vysvětlení na následující obrázek:

 

 

Xref

 

Ve výchozím nastavení Fusion 360 zbarví jednu stranu sešití s aplikovaným vzhledem a vnitřní strana jinou barvou (viz předchozí obrázek vlevo). S novou možností můžete toto chování deaktivovat a udržovat si chování se vzhledem, který jste použili.

Chcete-li tuto možnost změnit, otevřete preference v sekci grafika (Graphics) najdete:

Fusion 360

Jsem za nás rád, že společnost Autodesk neustále pracuje na aktualizacích čím dál tím víc oblíbeného modeláře Fusion 360. Pokud se ještě ve Fusion 360 neorientujete, nebo tvoříte „chyby“ samouka, vězte, že nejproduktivnější je výuka pod vedením odborného lektora – profesionála. Neváhejte tedy a zvolte si některý z kurzů, nebo si domluvte konzultace v Autodesk autorizovaném školicím středisku společnosti NICOM a.s.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných kurzů aplikace Fusion 360 nebo na jakémkoli jiném CAD kurzu.

 

autor: Michal Spielmann

  • Autodesk Approved Instructor
  • Autodesk Inventor Professional

 

Těším se na Vás na některém z vybraných kurzů aplikace AutoCAD nebo na jakémkoli jiném CAD kurzu.

Kurzy CAD a 3D

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky