DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

chceme chránit vaše zdraví a respektujeme tak rozhodnutí Vlády ČR. Z těchto důvodů rušíme kurzy konané prezenční formou v termínu do 30. 4. 2020. Účastníky postupně informujeme a domlouváme náhradní řešení.

Rezervace pozdějších termínů jsou v provozu.

Vyzkoušejte naše nejžádanější interaktivní on-line kurzy.

Celý náš tým je vám nadále k dispozici pro vaše dotazy.

Děkujeme.

Fusion 360 – co je nového v lednovém update 2019

Máme tu rok 2019 a již tradičně vývojový tým aplikace Fusion 360 připravil pro tuto aplikaci update, který má opět uživatelům pomoci zefektivnit jejich práci. Pojďme si představit alespoň některé novinky, které tato aktualizace přináší. Kromě oprav funkčnosti se můžete těšit na následující novinky a vylepšení.

Použitelnost a výkon

Zvýraznění kontextové karty

Dříve, když jste v náhledu UI spustili náčrt, celý panel nástrojů byl zvýrazněn modře a informoval vás o tom, že náčrt (SKETCH) je kontextový režim v pracovním prostoru návrhu (DESIGN). Pokud jste vybrali jinou kartu, nebylo už vidět, že, karta náčrtu je stále aktivní, Nyní, po spuštění náčrtu se namísto celého panelu nástrojů zvýrazní pouze karta náčrtu SKETCH a aktivní karta bude zvýrazněna podtržením.

Chování vazeb náčrtu

Geometrické vazby náčrtu jsou nyní dostupné na hlavním panelu a nemusíte je „lovit“ v paletě náčrtu.

Dále při vybraných objektech náčrtu budou nyní dostupné pouze použitelné geometrické vazby na hlavním panelu, ostatní budou zešedlé.

Klávesové zkratky

Zde pro přepínání se mezi otevřenými soubory – jejich kartami, použijte pro přesun vpravo CTRL+TAB, pro přepnutí vlevo CTRL+SHIFT+TAB. Klávesové přepínání je dostupné jak pro PC, tak pro Mac.

Přidání či odebrání výběru

Ve vzorech obdélníkových a kruhových polí nyní můžete při jejich editaci v rámci výběru přidávat či odebírat objekty náčrtu. Toto v předchozích verzích nebylo možné. U kruhového pole můžete také nyní předefinovat střed otáčení a u obdélníkových polí můžete měnit jejich směr.

Generativní návrh

Pro uživatele používající generativní návrh připravili vývojáři výuková videa. Nováčci v tomto tipu navrhování získají videa okamžitě při prvním přepnutí do prostředí. Zkušenější uživatelé si jej mohou vyvolat přes nabídku tlačítka nápovědy Help -> Quick Setup.

Knihovna aditivních materiálů

Generativní návrh vám umožňuje definovat aditiva jako výrobní omezení, takže potřebujete mít místo pro uložení specifických materiálů běžně používaných pro výrobu aditiv. Tyto materiály lze nyní nalézt v knihovně materiálů Fusion 360 Additive Material v dialogu studie materiálů Study Materials.

2D výkresy

Fusion 360 ve výkresovém prostoru umí nově detekovat průměr v bočním pohledu pro kruhovou (válcovou) geometrii (lineární průměr).

Výroba

Pracovní prostor CAM pod přepínačem pracovního prostoru se nyní nazývá podle výroby Manufacturing. Stále zde najdete všechny nástroje týkající se CAM, stejně jako řadu doplňkových výrobních nástrojů (které lze povolit v sekci náhledu vašich preferencí).

V simulacích byla rozšířena možnost pro odebírání stupňů volnosti pro kolíkové zavazbení, kde můžete volit různé kombinace směrů: radiální, axiální nebo tangenciální. Pro zatížení ložiska můžete řešit zatížení vnitřní nebo vnější plochy.

 

Ostré rohy v soustružení

Nyní můžete řídit tvar profilu dráhy nástroje pro soustružení v konvexních rozích pomocí parametru "Vytvoření ostrých rohů" Make sharp corners na kartě Passes. Pokud je tento parametr zrušený, konvexní rohy v dráze nástroje jsou vyhlazeny pohybem oblouku. Když je tento parametr zapnutý, konvexní rohy v dráze nástroje jsou obrobeny bez oblouků a zajišťují, že vnější rohy jsou ostré, nikoli zaoblené.

V lednu proběhla i druhá aktualizace, která více méně pouze opravuje chyby.

Pokud chcete zefektivnit svoji práci, neváhejte si vybrat z kurzů Fusion 360Autodesk autorizovaném středisku NICOM, a.s. Připravujeme pro Vás workshop Fusion CAM.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných 3D či CAD kurzů.

Michal Spielmann
Autodesk Certified Instructor
Autodesk AutoCAD Professional
Autodesk Inventor Professional

 

Zavítejte i vy na kurzy Fusion 360

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky