DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Fusion 360 – tip 171

Press Pull (tlač / táhni)

Zdravím naše příznivce CAD zajímavostí, tipů a triků a přeji vám úspěšný rok 2017!

Dnes přináším tip ke stále více využívané aplikaci Autodesk Fusion 360. Tato aplikace i mě stále více baví a stále mě překvapuje svojí jednoduchostí. Většina z vás, kteří již nějaký ten 3D CAD nástroj využívají, jistě znají funkčnost tlač/táhni pro vytváření objemových součástí z jednotlivých profilů, nebo naopak, vytváření odečítaných těles na základě nakreslených profilů. Při procházení internetem mě zaujala funkčnost tohoto nástroje ve zmíněné aplikaci Fusion 360 od společnosti Autodesk. Pojďme si představit její možnosti, protože se zde jedná o multifunkční nástroj 3 v 1.

Nástroj Press Pull (tlač / táhni)

Press Pull kombinuje tři příkazy v jeden výkonný. V závislosti na tom, co děláte, si můžete vybrat, co v rámci příkazu Press Pull změníte: může se jednat o vysunutí, zaoblení nebo odsazení plochy. Nejedná se o nějaké dílčí příkazy, jsou to skutečná řešení. Místo toho, abyste lovili mezi nabídkami správný příkaz, použijte Press Pull.

Použijte různé výběry a příkaz Press Pull vyvolá různé funkce:

 

  • Profily náčrtu -> Vysunutí (Extrude)

Nelovte v nabídce Modify, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte z nabídky Press Pull. Zobrazí se panel PRESS PULL. Vyberte profily náčrtu a panel se změní na vysunutí EXTRUDE. Dokončete operaci.

 

Fusion 360 – Press Pull

 ↓

Fusion 360 – Press Pull

 

Fusion 360 – Press Pull

 

  • Hrany -> Zaoblení (Fillet)

Vyberte hranu objektu, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte Press Pull. Automaticky se zobrazí panel FILLET. Vyberte případně další hrany a operaci dokončete.

Fusion 360 – Press Pull

 

  • Plochy -> Odsazení plochy (Offset Faces)

Vyberte plochu objektu, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte Press Pull. Automaticky se zobrazí panel OFFSET FACES. Vyberte případně další plochu a operaci dokončete.

 

Věřím, že tento tip byl pro vás užitečný. Pokud nechcete čekat na další, vězte, že nejproduktivnější je výuka pod vedením odborného lektora – profesionála. Neváhejte tedy a zvolte si některý z kurzů, nebo si domluvte konzultace v Autodesk autorizovaném školicím středisku společnosti NICOM a.s.


autor

Michal Spielmann
Autodesk Approved Instructor

Nepřehlédněte kurzy Fusion 360

 

Autodesk Fusion 360 – základní kurz

Autodesk Fusion 360 – základní kurz od 5 900,00 Kč

AS23
Aplikace Autodesk Fusion 360 je 3D modelovací nástroj založený na cloudovém řešení, který má odbornou způsobilost, ale je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
Autodesk Fusion 360 – pro uživatele Autodesk Inventor

Autodesk Fusion 360 – pro uživatele Autodesk Inventor od 2 900,00 Kč

AS24
Aplikace Autodesk Fusion 360 je 3D modelovací nástroj založený na cloudovém řešení, který má odbornou způsobilost, ale je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
 

 


Mrkněte i na speciální nabídku


Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop pro studenty a učitele

Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop pro studenty a učitele od 1,00 Kč

AS27
Fusion 360™ je prvním 3D CAD, CAM, CAE nástrojem svého druhu. Spojuje celý proces vývoje produktu v jediné cloudové platformě, která funguje na PC i Macu. Je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku. Zaměření workshopu Workshop Autodesk Fusion 360™ seznámí studenty a učitele využívat nástroje volného navrhování digitálních prototypů. Uživatelé získají základní dovednosti potřebné k dokončení fungujícího modelu pomocí výkonných 3D nástrojů v aplikaci Fusion 360™ včetně výstupu.
DETAIL KURZU
 
Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop

Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop od 790,00 Kč

AS25
Fusion 360™ je prvním 3D CAD, CAM, CAE nástrojem svého druhu. Spojuje celý proces vývoje produktu v jediné cloudové platformě, která funguje na PC i Macu. Je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
Autodesk Fusion 360 DesignNow – kurz

Autodesk Fusion 360 DesignNow – kurz od 1 490,00 Kč

AS26
Fusion 360™ je prvním 3D CAD, CAM, CAE nástrojem svého druhu. Spojuje celý proces vývoje produktu v jediné cloudové platformě, která funguje na PC i Macu. Je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
 

 

 


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů