DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Photoshop TAHÁK

PRO RYCHLOU A JEDNODUCHOU PRÁCI

Rychlost práce ve Photoshopu záleží na vaší orientaci v programu. Podstatný vliv má však i znalost klávesových zkratek a všemožných urychlováků, které zjednoduší pohyb v programu a ušetří vám mnoho času s hledáním nástrojů a kmitáním ruky mezi myší a klávesnicí. V neposlední řadě tím šetříte i své zápěstí a předcházíte možným zdravotním problémům. 

Přijměte od nás tento přehledný tahák, díky kterému bude vaše práce JEDNODUŠŠÍ  RYCHLEJŠÍ  ŠETRNĚJŠÍ K VAŠEMU ZDRAVÍ.

 

KLÁVESNICOVÉ ZKRATKY PRO VÝBĚR Z PANELU NÁSTROJŮ

Photoshop - nástroj kreslení - klávesnicové zkratkyPhotoshop - nástroj výběr - klávesnicové zkratkyPhotoshop - nástroj ořez, retuš, rychlá maska - klávesnicové zkratkyPhotoshop - nástroj vymalování - klávesnicové zkratkyPhotoshop - nástroj přiblížení a pohybování - klávesnicové zkratkyPhotoshop - textový nástroj - klávesnicové zkratky

DALŠÍ UŽITEČNÉ VYCHYTÁVKY

Photoshop klávesnicové zkratky - vyberte předchozí nebo další štětec z již přednastavených štětců, při aktivním nástroji „B“Photoshop klávesnicové zkratky - Shift drží při přemísťování polohu obrazce v roviněPhotoshop klávesnicové zkratky - Shift v kombinaci s šipkami posunuje objekt o 10 pixelů ve zvoleném směruPhotoshop klávesnicové zkratky - Tlačítkem Delete a Backspace vymažete označenou vrstvu Photoshop klávesnicové zkratky - Pomocí tlačítka Shift a závorky uzamknete označenou vrstvuPhotoshop klávesnicové zkratky - Tabulátor vám po stisknutí schová panely nástrojů a oknaPhotoshop klávesnicové zkratky - Tlačítkem Escape (Esc) zavřete nebo zrušíte danou akci

 

 

 

KLÁVESNICOVÉ URYCHLOVÁKY A ZLEPŠOVÁKY

Photoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Ctrl a 1 se vrátíte na 100% zobrazení vrstvyPhotoshop klávesnicové zkratky - Tlačítkem Ctrl a levým tlačítkem myši není žádná zvolená aktivní vrstva. Po kliknutí na vrstvu se chová jako neaktivní, po dalším kliknutí se znovu označíPhotoshop klávesnicové zkratky - Tlačítko D po stisknutí se sama obnoví barva popředí a pozadí na bílou a černou = výchozí barvy (rychlá změna např. z kombinace modré a žluté barvy)Photoshop klávesnicové zkratky - Tlačítko H a levé tlačítko myši dočasně přiblíží grafikuPhotoshop klávesnicové zkratky - volbou tlačítek od 0 do 9 měníte opacitu/krytí u zvolené vrstvy. Tlačítkem 0 aktivujete změnu opacity, 1 znamená 10% transparentnost, tlačítko 2 nastaví 20% transparentnost atd...Photoshop klávesnicové zkratky - Tlačítkem X přepínáte mezi barvami popředí nebo pozadíPhotoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Alt a Delete vyplníte popředí zvolenou barvouPhotoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Ctrl a Delete vyplníte pozadí zvolenou barvouPhotoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Ctrl a mínus oddálíte zobrazený objekt (bude menší v zobrazení)Photoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Ctrl a plus přiblížíte zobrazený objekt (bude větší v zobrazení)Photoshop klávesnicové zkratky - Hranatou závorkou směrem vpravo zmenšujete velikost štětce (štětec musíte mít zvolený)Photoshop klávesnicové zkratky - Hranatou závorkou směrem vlevo zvětšujeme velikost štětce (štětec musíte mít zvolený)Photoshop klávesnicové zkratky - Tlačítkem F zobrazíte celou obrazovku. Když zmáčknete F jednou, zmizí dolní lišta a pravítko. Když zmáčknete F podruhé, zmizí okna s nástroji. Když zmáčknete F potřetí vše se opět obnoví.Photoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Ctrl a Z se vrátíte o krok zpětPhotoshop klávesnicové zkratky - Kombinací tlačítek Ctrl, Shift a Z se posunete o krok vpředPhotoshop klávesnicové zkratky - Kombinace tlačítek Shift a plus mění režimy prolnutí vrstev (= nemusí se rozkliknout myší nabídka režimů prolnutí)Photoshop klávesnicové zkratky - Při podržení mezerníku se kurzor myši změní v ručičku. Stisknutím, držením levé myši a jejím pohybováním se pak lze rychleji a volněji pohybovat po ploše bitmapy/grafiky

 

 

 

KLÁVESNICOVÉ ZKRATKY A DALŠÍ VYCHYTÁVKY PROBÍRÁME I NA NAŠICH KURZECH

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů