DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Předchozí vykreslování v aplikacích AutoCAD

Dnešní tip se bude věnovat tisku v aplikacích AutoCAD. Zrovna v úterý mně dorazil email od zákazníka z brněnských veletrhů ohledně tisku. Postěžoval si, že má nový PC a když zadá tisk, musí pokaždé tisk nastavit.

Předchozí vykreslování v aplikacích AutoCAD

Opakování tisku

Pokud tisknete z modelového prostoru, AutoCAD (v jakékoli oborové mutaci) si nastavení pamatovat nebude. Pokaždé, když dialog pro tisk otevřete, budete muset nastavení tisku provést znovu.

Tip: používejte raději Rozvržení jak Model, máte více možností pro nastavení.

Předchozí vykreslování

I když provedete nějaké nastavení tisku a model vytisknete, nic není ztraceno. Výše jsem sice uvedl, že AutoCAD si předchozí nastavení pamatovat nebude, ale to není zcela pravda. Pamatuje si ho, ale pouze ho nenabídne jako výchozí. V dialogu pro tisk v zóně Nastavení stránky vyberte položku <Předchozí vykreslování>. AutoCAD okamžitě doplní ostatní nastavení podle posledního způsobu, jaký jste použili.

Automatizace

Pokud nechcete neustále vyvolávat dialog a následně vybírat z nabídky Nastavení stránky položku <Předchozí vykreslování>, vytvořte si nový příkaz s klávesovou zkratkou. Zadejte příkaz CUI. V dialogu Upravit uživatelské rozhraní v zóně Seznam příkazů klikněte na tlačítko Vytvořit nový příkaz . Zadejte název například PPLOT a v zóně Vlastnosti do řádku Makro zadejte následující kód:

^C^C-plot;n;Model;předchozí vykreslování;;;n;a;

(platí pro český AutoCAD, pro anglickou verzi nahraďte znak „a“ znakem „y“). Chcete-li, přidejte příkazu ikonu v zóně Obrázek tlačítka. Následně příkaz PPLOT v seznamu příkazů přetáhněte pod položku Klávesové zkratky v zóně Uživatelské úpravy. V zóně Vlastnosti přibude řádek Klávesy. Přiřaďte klávesovou zkratku, např. CTRL+T (implicitně je neobsazena). Změny uložte tlačítkem OK.

Tip: přetáhněte příkaz na vlastní paletu nástrojů.

Šablona

Nastavení pro tisk z modelového prostoru můžete také uložit. To se hodí, pokud pro modelový prostor používáte variabilní nastavení. Spusťte tisk v prázdném výkresu. V dialogu Vykreslit – Model proveďte potřebná nastavení a následně použijte tlačítko Přidat. Zadejte vhodný název a potvrďte OK. Následně použijte příkaz Uložit jako a uložte výkres jako šablonu DWT. Následně spuštěním výkresu na základě této šablony budete mít pojmenovaná nastavení dostupná v seznamu Název dialogu pro tisk.

 

Pokud chcete zefektivnit svoji práci, nebo se přiučit něco nového, neváhejte si vybrat z kurzů v AutoCAD autorizovaném školicím středisku NICOM, a.s.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných 3D či CAD kurzů.

Michal Spielmann

Autodesk Certified Instructor

Autodesk AutoCAD Professional

Autodesk Inventor Professional

 

Pomůžeme vám porozumět aplikaci AutoCAD do hloubky


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů