DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Přenesení hladin v AutoCADu

tip inspirovaný posluchači kurzu

Dnes přináším tip pro přenesení hladin v AutoCADu. Přiměla mě k němu poslední skupina mých posluchačů, kteří nemohou vždy využít klasické šablony s nastavenými hladinami, ale čas os času potřebují ze stávajícího výkresu se všemi správnými hladinami a jejich vlastnostmi toto nastavení získat i pro výkres aktuální.

Jak to provést? Představím vám dva různé způsoby pro import hladin z jednoho výkresu do druhého. Pokud byste se obávali, že se přinesou hladiny s duplicitním názvem, pak nechte obavy za hlavou, vaše aktuální vlastnosti hladin budou mít vždy přednost.

 

Nástroj DESIGN CENTER


AutoCAD – Aktuální výkres 

Ve své podstatě tuto informaci podávám posluchačům již na základním kurzu AutoCADu.

Pro kopírování pojmenovaných objektů mezi výkresy, (sem patří i hladiny), využijte nástroj DESIGN CENTER. Použijte klávesovou zkratku CTRL+ě nebo zadejte zkratku příkazu DC.

 

AutoCAD – Struktura složek DesignCenter

 

V levé části stromu nástroje DesignCenter nalezněte výkres, z něhož chcete hladiny kopírovat. Rozbalte jeho strukturu, obdobně jako u složek počítače.

Poklepáním na složku Hladiny zobrazte v okně seznam hladin vybraného výkresu. Označte potřebné hladiny a metodou táhni a pusť, je zkopírujte do aktuálního výkresu.

 

AutoCAD – Aktuální výkres se zkopírovanými hladinami

 

Stavy hladin

Druhý způsob, který se dá využít pro přenesení hladin, obstará Správce stavů hladin. Pokud je stav vytvořen, lze jej exportovat do samostatného souboru a následně importovat do jiného výkresu.

Jelikož stav hladin v sobě obsahuje seznam hladin, spolu se stavem bude importován i daný seznam. Přesný postup a další vychytávky se dozvíte, pokud navštívíte kurz AutoCAD pro středně pokročilé v Autodesk autorizovaném školicím středisku společnosti NICOM a.s.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných CAD kurzů.

 

autor

Michal Spielmann
Autodesk Approved Instructor


Potřebujete ovládnou AutoCAD do hlouky?


AutoCAD a AutoCAD LT - základní kurz

AutoCAD a AutoCAD LT – základní kurz

AA01
Navrhujte a utvářejte svět kolem sebe pomocí výkonných, flexibilních funkcí softwaru AutoCAD®, jednoho ze světově nejpoužívanějších nástrojů pro navrhování ve 2D a 3D. Maximalizujte svou produktivitu s aktualizovanými nástroji pro koncepční návrh, modelování, tvorbu dokumentace a zachycování skutečnosti. Vyučujeme vždy na nejnovějších verzích, případně pro Vás připravíme prostředí verze, se kterou pracujete!
DETAIL KURZU
 
AutoCAD - kurz pro středně pokročilé

AutoCAD - kurz pro středně pokročilé

AA02
Softwaru AutoCAD® jednoho ze světově nejpoužívanějších nástrojů pro navrhování ve 2D a 3D. Maximalizujte svou produktivitu s aktualizovanými nástroji pro koncepční návrh, modelování, tvorbu dokumentace a zachycování skutečnosti.
DETAIL KURZU
 
AutoCAD - kurz pro pokročilé

AutoCAD - kurz pro pokročilé

AA08
Na počátku kurzu vstoupí uživatelé do tajů parametrického modelování 2D drátů. Obrátíme princip vytváření objektů o 180°. Vytvoříme pouhé náčrty, kterým následně vnukneme vztahy pomocí geometrických vazeb a na závěr jejich velikost budeme řídit vkládanými rozměry ...
DETAIL KURZU
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů