DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

SketchUp 2017 je tady!

podívejte se na novinky

Společnost Trimble, uvolnila 8. 11. 2016 v 15:00 hodin, chytřejší SketchUp Pro 2017! Pojďme se podívat na to nejzajímavější, co nová verze přináší.

SketchUp je vypracován ke zlepšení vykreslování obrovských 3D datových souborů a pro zobrazení na monitorech s vysokým rozlišením. Zvýšila se inteligence vkládání v nejmenších kouscích geometrie a také přesnost u složitých CAD exportů. Dále se integrovala tabulková data a jejich funkčnost do LayOutu.


Grafika a DPI

V této verzi je zásadně vylepšen způsob, jakým SketchUp vykresluje své modely na obrazovce. Je zde znatelné zlepšení výkonu, ale především je tato oprava investicí do budoucnosti celkové rychlosti programu SketchUp, která umožní zobrazovat modely nejen ve SketchUpu, ale i v  my.SketchUp, SketchUp Mobile Vieweru, LayOutu nebo 3D Warehouse.

SketchUp 2017 podporuje monitory s vysokým DPI. (podobně jako Displej u Aplle). To znamená vysoké vylepšení na high-DPI displejích.

SketchUP 2017 v NICOMu


Vlastní barva osy

Ve SketchUp 2017 se zavádí přizpůsobení pro barvy, které zobrazují osy. Nastavení si lze přizpůsobit přes Preference – Přístupnost. Jako bonus tato verze přináší fakt, že LayOut bude respektovat nastavení, která jsou změněna v prostředí SketchUpu.

 

Průhlednost

Velké zlepšení transparentnosti ve SketchUpu, která se bude vykreslovat při vyšší kvalitě a za rychlejší snímkové frekvence. SketchUp je nyní mnohem lepší při renderování transparentnějších povrchů, které poskytují realističtější pocit hloubky přes několik průhledných ploch. Dále přidána možnost nastavení úrovně krytí v režimu Xray.

 

SketchUP 2017 v NICOMu

 

Kreslící nástroje

Uzamknutí osy u Obdélníků: u nástrojů Obdélník a Rotující obdélník je možné využít uzamčení os. To znamená, že můžete kreslit obdélníky mimo osu podle hran nebo ploch a pomocí šipky dolů uzamknout směr obdélníku.

SketchUP 2017 v NICOMu

 

Kolmo k ploše: k dispozici je nová funkce "Kolmo k ploše". Jen se vznesete kurzorem nad určitou plochu a začněte kreslit. Tato funkčnost je zásadní a urychlí vytváření modelů bez nutnosti dalších pomůcek.

SketchUP 2017 v NICOMu


Offset 2.0: nástroj Offset byl vylepšen, aby se předešlo překrývání nebo protínající se geometrii. To znamená čisté offsety pokaždé, když se stiskne klávesová zkratka "F". S nástrojem Offset pracujete tímto způsobem také v Layoutu.

SketchUP 2017 v NICOMu

 

Seskupování komponent

Při převádění skupiny na komponentu lze určit všechny atributy, jako při vytváření komponenty od začátku: název, popis, klasifikace typů a umístění osy. Šikovný doplněk k Objemovým nástrojům.

Organizace Obsahu

Přes Preference> Soubory máte nyní lepší přehled, kde se v počítači nachází šablony, kolekce komponent, styly a další.

SketchUP 2017 v NICOMu

 

Aktualizace Trimble Connect

S tímto vydáním je Trimble Connect také o něco chytřejší. Lze vytvářet a přiřazovat detailní úkoly (v záložce ToDo) do projektu, a také vypracovat úkoly uložené na účtu Trimble Connect. Dále Vám Trimble Connect dá na vědomí, pokud byl model, který používáte, aktualizován jako referenční model.


Školení

Nejen nová verze SketchUp Pro 2017 si zaslouží uživatelské zaškolení pro zvýšení efektivity práce. Neváhejte tedy a vyberte si z nabídky školení produktu SketchUp v autorizovaném školicím středisku NICOM a.s., kde Vám představíme i další novinky aplikace Layout.


Motto:

SketchUp má být jednoduchý a rychlý. Je ironií, že produkovat takový účinek zabere neuvěřitelné množství složitosti a času.

Michal Spielmann
SketchUp Specialist

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů