DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Staňte se digitálním sochařem a malířem na kurzu NICOM

Tak jako klasičtí sochaři vytvářejí své sochy nejprve z hlíny, kterou pak odlévají, skenují, nebo používají jako předlohu, tak i digitální tvůrci používají k vytváření svých modelů podobně elegantních řešení v podobě sochařských programů jako je například Mudbox, Zbrush nebo 3d Coat.

Sochařství

Tvorba 3d modelů v těchto sochařských programech je mnohem přirozenější než běžné polygonální modelování a díky tomu takto mohou vznikat modely mnohem propracovanější a v kratším čase.

Takto vytvořené 3d modely postav, zvířat i prostředí obvykle stejně jako je tomu u reálného sochařství složí jako předlohy, protože tyto digitální sochy jsou obvykle příliš detailní na běžné použití. Standardním procesem je takzvané zapékání (baking) textur, kdy se z detailního modelu tyto detaily vypečou do textur a ty se po té používají na jednodušší geometrii. Tento proces obvykle obstará jedna nebo druhá 3d aplikace.

Autodesk Mudbox – kurz NICOM Autodesk Mudbox – kurz NICOM

 

Malířství textur

Kromě vytváření detailních sochařských či jiných modelů jsou tyto programy schopny také malovat povrchy a textury na Vaše modely, což tvůrci umožní dosáhnout precizních výsledků. Pomocí štětců a šablon můžeme na modely malovat nejrůznější povrchové vlastnosti materiálů, od základních barevností až po nejrůznější nečistoty nebo škrábance.

Digitální sochařství a malířství přináší tvůrcům celou řadu nejrůznějších výhod od využívání vrstev na všechny malované i modelované části modelu až po využívání všemožných sochařských a malířských šablon či vlastních nástrojů a štětců. A na rozdíl od běžného života v tom digitálním je vždycky možné udělat krok zpět.

V neposlední řadě je možné všechny digitálně vytvořené modely tisknou na 3d tiskárně a přenést je do reálného světa.

Autodesk Mudbox – kurz NICOM Autodesk Mudbox – kurz NICOM

 

Mudbox

Jedním z nejpoužívanějších sochařských programů je Autodeskem produkovaný Mudbox, který byl dokonce spolu s konkurenčním Zbrush v roce 2014 oceněn Oscarem za technologický přínos kinematografii.

Pro uživatele nejrozšířenějších 3d programů Autodesku, 3ds Max a MayaMudbox velkou výhodu v provázanosti s těmito programy. Díky tomu můžete své modely z Mudboxu rovnou odeslat do Maxu nebo Mayi a nestarat se exporty a výměnu dat.

 

Staňte se i vy digitálními sochaři a malíři na kurzu:

Autodesk Mudbox

Výuku vede profesionální lektor a autor tohoto článku Ondřej Hudeček

Fotogalerie

Autodesk Mudbox – kurz NICOM

Autodesk Mudbox – kurz NICOM


Autodesk Mudbox – kurz NICOM

Autodesk Mudbox – kurz NICOM


Autodesk Mudbox – kurz NICOM

Autodesk Mudbox – kurz NICOM


Autodesk Mudbox – kurz NICOM

Autodesk Mudbox – kurz NICOM


Autodesk Mudbox – kurz NICOM

Autodesk Mudbox – kurz NICOM


Baťa na kurzu v NICOMu

Baťa na kurzu v NICOMu


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů