DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

AutoCAD 2017 – co přináší nový update?

Na školení pokročilejších znalostí produktu AutoCAD jsem byl překvapen, že valná většina uživatelů netuší, co půlroční uvolněná verze aplikace AutoCAD 2017 přináší. Může to být samozřejmě tím, že automaticky zaktualizují verzi pomocí aplikace Autodesk Desktop App a říkají si: tak konečně se mi ty hladiny načtou správně. Tento uvedený příklad problému nemusí s aktualizací vůbec souviset.

Pojďme se podívat na stručný přehled toho, co podzimní aktualizace nabízí.

Nová funkce zvýraznění

Přestaňte pátrat! Tato aktualizace poskytuje uživateli jasné vizuální ukazatele, kde lze najít v aplikci užitečné nové funkce. Ve skutečnosti, pokaždé, když obdrží aplikace AutoCAD aktualizaci (doufám, že to bude pravidelně), budete moci přesně zjistit, jaké funkce byly přidány.

 

Nová funkce zvýraznění

 

 

PDF import podporuje import SHX písma

Uživatelé komentovali, Autodesk naslouchal. Pokud nyní budete import PDF soubor s písmy SHX, budete mít přístup k nástroji, který bude převádět importovanou geometrii SHX do textu aplikace AutoCAD. Takže žádné další složitosti se zvektorizovanými znaky.

 

PDF import podporuje import SHX písma

Poznámka: V době aktualizace byla podporována pouze angličtina, ale postupně přibývají i další jazyky.

 

Vylepšení z řádkového textu do odstavcového textu

Poté, co jste převedete SHX text z importovaného souboru PDF, použijte nástroj z Expess Tools Convert to Mtext. Umožní vám spojit vybrané individuální textové objekty do jednoho víceřádkového textového objektu. Nebo využijte příkazu Combine text, který naleznete na kartě Vložit, panel Import.

 

Výběr mimo obrazovku

Nyní můžete provádět výběr objektů, posun pohledu či přiblížení a oddálení bez jakékoliv frustrace. Volba objektu mimo obrazovku je konečně tady. Pokud vyberete objekty, zůstávají označeny ve výběru nastaven i v případě, kdy posouváte pohled nebo zoomujete mimo obrazovku!

 

Výběr mimo obrazovku

 

Zlepšení výběru čar v mezeře

Nyní můžete vybrat komplexní (složitější) nebo DGN typy čar přímo v jejich mezeře nebo se k nim mezi geometrií přichytit pomocí uchopení. Nová funkčnost pracuje se všemi objekty, jako jsou křivky s šířkou a křivky typu spline.

Zlepšení výběru čar v mezeře

 

Podpora monitoru (4K) s vysokým rozlišením

Pro komplexní kreslení na obrazovkách s vysokým rozlišením už nemusíme mžourat na ikony. S touto aktualizací uvidíte správné měřítko pro běžně používané prvky uživatelského rozhraní, jako je příkazový řádek a Správce vlastností hladin, ViewCube. Vypadají tak jak to mají a rozeznáte krásně i ikony.

 

Zvýšení výkonu 3D navigace

Podzimní aktualizace obsahuje významná zlepšení 3D operací zoomování, posunu pohledu a 3D orbitu při použití běžných vizuálních stylů. Což znamená zkrácenou dobu zpoždění při navigaci kolem 3D modelů.

 

Poznámka: pokud chcete okamžitě používat všechny tyto nové funkce, je potřeba mít předplatné (subscription) pro AutoCAD. Pokud již předplatné máte, vše, co musíte udělat, je otevřít aplikaci Autodesk Desktop App, přihlásit se ke svému účtu Autodesk, vybrat tlačítko Aktualizovat a ... voilá.


Zefektivněte svoji práci, neváhejte si vybrat z kurzů v Autodesk autorizovaném středisku NICOM.

 

Autor článku

Michal Spielmann

Autodesk Approved Instructor

Autodesk AutoCAD Professional

Autodesk Inventor Professional 

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů