DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Více profilů jedním nástrojem Follow Me v aplikaci SketchUp

Práce v aplikaci SketchUP s nástrojem Follow Me

Další tip pro aplikaci SketchUp se můžete dočíst v následujícím článku, který se zabývá využitím nástroje Follow Me k tvorbě zábradlí.

Dnes se vracím k tipům pro aplikaci SketchUp, protože jsme na posledním školení řešili zajímavý scénář: vyřešit tvorbu zábradlí jedním nástrojem Follow Me.

Více profilů jedním nástrojem Follow Me v aplikaci SketchUp

Nástroj Follow Me

Uživatelé aplikace SketchUp jistě ví, jakým způsobem nástroj Follow Me (Tažení) pracuje. Po spuštění nástroje zvolíme profil a následně kurzorem myši sledujeme trajektorii. Tento nástroj však pracuje pouze s jedním profilem.

Sledování trajektorie kurzorem myši

Více profilů

Jak již bylo zmíněno, více profilů není možné vybrat. Udělejme tedy z více profilů jeden. Zvolíme tak, aby původní profily byly uzavřeny uvnitř této oblasti. Jestli je oblast řádně uzavřena, můžete například vyzkoušet nástrojem Push/Pull (Tlač/Táhni). Nástroj zrušte klávesou Escape.

Tvorba odélníkové oblasti kolem profilů části zábradlí pomocí nástroje Rectangle

Více profilů = jeden profil

No a nyní máme k dispozici požadovaný jeden profil, na který aplikujeme nástroj Follow Me. Pokud už je viditelné, že se profil vykresluje jako prázdný, pak nebude nic jednoduššího, než převrátit plochy pomocí nástroje Reverse Faces, který najdeme při označené ploše (plochách) v nabídce pravého tlačítka myši.

Aplikace nástroje Follow Me

Převrácení plochy pomocí nástroje Reverse Faces

Konečné úpravy

Pokud potřebujeme profil pro další části, jednoduše si plochu profilu zkopírujeme pomocí nástroje Move (Posun) s aktivovanou klávesou CTRL. Po vytvoření „zabedněného“ zábradlí pak již nepotřebné plochy nástrojem Eraser (Guma) nebo nástrojem Select (Výběr) a klávesy Delete odstraníme. Pro lepší vzhled využijeme nástroj Soften Edges (Vyhladit hrany). A je hotovo.

Výsledné zábradlí pomocí nástroje Follow Me

Závěrem

Pokud máte jiný, rychlejší tip pro vyřešení uvedeného scénáře, napište nám. Pokud chcete získat více tipů na práci s aplikací SketchUp, využijte některý z našich SketchUp kurzů. Nejproduktivnější je výuka pod vedením odborného lektora – profesionála. Neváhejte tedy a zvolte si některé ze školení na aplikaci SketchUp nebo jakýkoli z našich 3D kurzů, nebo si domluvte konzultace v Autodesk autorizovaném školicím středisku společnosti NICOM a.s.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných 3D či CAD kurzů.

Michal Spielmann

Autodesk Certified Instructor

Autodesk AutoCAD Professional

Autodesk Inventor Professional

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů