DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Vizualizace pro SketchUp ZDARMA

Tak tu máme začátek nového roku, což znamená, že vánoční nabídku už máme za sebou. Profesionální lektoři CAD týmu Autodesk autorizovaného střediska NICOM, a.s. pro vás však připravili dárek, který můžete začít využívat právě teď. Přepracovali jsme pro vás kurz Vizualizací pro modely vytvořené v aplikaci SketchUp, ale svým způsobem to mohou být i 3D modely z aplikací Autodesk, Inventor,…

Aplikace SketchUp je stále více mezi uživateli rozšířena. Jistě víte, že její verze SketchUp MAKE (nově webový SketchUp Free), je určena pouze pro nekomerční použití. Pro to komerční je potřeba si zakoupit licenci. No a k tomu další aplikaci, která vyrendruje modely do reálné podoby. Taková prezentace je pak jak „živá“.

Předchozí kurz vizualizací obsahoval aplikaci Kerkythea, která je zdarma, ale není již 10 let vyvíjena, takže začíná zlobit a některé postupy k reálnému výsledku se již nevyhnou minimálně zarudnutému obličeji a bleskům v očích. Proto jsme postavili nový kurz vizualizací na herním enginu. Proč jsme zvolili Unreal Engine se dozvíte následujícím odstavci (herní enginy jsme porovnávali v našem posledním loňském článku). Důležité je, že při tomto způsobu rendrování (vizualizací) zaplatíte jen za náš kurz, ale nástroj získáte zdarma.

Profesionál ve svém oboru, Ondřej Hudeček v následujícím odstavci shrnul přehled a důvody naší volby.

 

Zahradny_domcekMap


Unreal Engine

Unreal engine (UE) byl jako první AAA engine vypuštěn zcela zdarma a to včetně zdrojových souborů, což vedlo k vybudování v současnosti největší tvůrčí komunity tvůrců her. To v praxi znamená, že UE má také nejširší podporu ze všech dostupných enginů.

UE vyniká bezkonkurenční grafikou, kterou využívají i tvůrci architektonických vizualizací a animovaných filmů. Samozřejmě i z programového hlediska s širokou škálou nástrojů pro kodéry je UE na špičce. UE také díky své rozšířenosti spolupracuje jednoduše se všemi profesionálními 3d programy a tak je vytváření či generování světů, assetů, či postav velmi efektivní.

Platformy: Windows PC, Linux, MacOS, Android, IOS, HTML5, Oculus Rift, Steam, Steam VR, Playstation, Playstation VR, Xbox One

Vývojové prostředí: Windows, MacOS (údajně snad i linux)

Cena: free

Reálná cena: s reálnou cenou se to má tak, že Epic Games si berou 5% ze zisku nad 3000$ vydělaných za první čtvrtletí oficiálního prodeje hry, což je více než férová nabídka, nevyděláš-nezaplatíš a zaplatit pár procent z něčeho, co už vydělává, mě taky přijde férové.

Za zmínku stojí také fakt, že pokud je UE používán pro tvorbu animací, vizualizací či jakéhokoliv jiného díla s tzv. „lineárním“ dějem je jeho užití zproštěno veškerých poplatků, tedy zcela zdarma a na pořád.


Kurz vizualizací

Věřím, že je nyní naprosto jasné, proč jsme zvolili pro náš kurz vizualizací Unreal Engine. Připomínám, že to není jen díky licenční politice, která dává k dispozici absolutně všechno, ale hlavně proto, že má širokou podporu nejen uživatelů a interoperabilitu s většinou 3d programů. Takže nemusí to být pouze modely z aplikace SketchUp, ale i AutoCAD, Inventor, Revit, či dalších.

Tak neváhejte objevit kouzlo herních enginů pro svůj svět vizualizací a přihlaste se na kurz SketchUp – Vizualizace v Unreal Engine, nebo si domluvte konzultace v Autodesk autorizovaném školicím středisku společnosti NICOM a.s.. Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.


Soutěž

AutoCAD: Názorný průvodce pro verze 2017 a 2018

 

A na závěr přidávám ještě jeden dárek, o který si můžete zasoutěžit: knihu AutoCAD: Názorný průvodce pro verze 2017 a 2018. Soutěžní otázka zní: Kolik obrázků má tato kniha? Malá nápověda: je jich více jak 200. Svoje tipy posílejte na cad@nicom.cz. Nejpřesnější či nejbližší tip získá tento bestseller o aplikaci AutoCAD.

Těším se na Vás na kurzu vizualizací nebo na některém z vybraných 3D kurzů.

 

Michal Spielmann
Autodesk Ciertified Instructor
Autodesk AutoCAD Professional
Autodesk Inventor Professional

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů