DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Zástupci NICOMu na Autodesk ATC summitu

NICOM na 15. Autodesk ATC summitu v londýně

Keep calm and get certified – 15. Autodesk ATC summit 

Jinými slovy, bez profesionálních certifikací to není ono. V tomto duchu se neslo celé setkání v centru Londýna, kam se sjeli zástupci ATC (Autorized Training Centre) z 16 zemí Evropy včetně českého zastoupení společnosti ATC NICOM, a.s. Hlavními tématy dne nabitého až do konce byla profesionalita lektorů Autodesku a jejich budoucnost.

1. ATC

ATC – Autorized training centre neboli školicí centrum, které je schváleno a podporováno přímo Autodeskem, je místem s největší koncentrací profesionálních lektorů a odborníků na široké spektrum programů, jež Autodesk nabízí. ATC nefunguje jen tak samo o sobě, bez profesionálních lektorů je to jen dobře vybavená počítačová učebna.

2. Budoucnost ATC

V době, kdy lze na internetu nalézt naprosto cokoli od zavazování tkaniček u bot až po stavbu domu, se mění i přístup k profesionálnímu vzdělávání. Svojí brilantní prezentací „The ATC Survival Guide: Embracing 21 st Century Learners“ nám Matt Murphy z Bostonu nastínil, jaká je budoucnost profesionálních lektorů, samozřejmě pro produkty Autodesk. Z 21. století jsme velmi rychle nahlédli až do vzdělávání 23. století a mohu říci jedno: budoucnost je jednoznačně individualizovaný přístup ke školení, zaměřený na požadavky konkrétních uživatelů, z nichž každý potřebuje pro svou práci znát něco jiného.

3. Všichni certifikovaní – od uživatelů až po lektory

Nejčastěji skloňované slovo celého letošního setkání byly certifikace. Certifikace pro všechny druhy uživatelů produktů společnosti Autodesk. Jelikož takové profesionální certifikace mohou podstatně zvýšit uplatnitelnost na trhu práce, jsou pro Autodesk přirozeně jednou z priorit v oblasti vzdělávání.

O tom, k čemu vlastně budou certifikace různým uživatelům sloužit, pojednávala pochopitelně i jedna z mnoha přínosných přednášek:

  • Kirstin Donoghue a Yvonne EnslenCertification – What´s the big deal?

3.1. Autodesk Student Expert

V oblasti školství začíná také jedna z prvních úrovní, a sice Atodesk Student Expert, která přináší skvělou příležitost těm nejšikovnějším studentům, aby mohli posunout svoje možnosti na vyšší úroveň. Student expert má možnost zdarma využívat programy společnosti Autodesk, které potřebuje, a velkou výhodou je rovněž členství v komunitě ostatních expertů, se kterými může sdílet své nápady a zkušenosti, což je pro studenty prioritní. V neposlední řadě je také velvyslancem Autodesku mezi svými spolužáky.

Certifikace se obvykle vážou na produkty, které používáte, takže výsledek může vypadat například takto: Ondřej Hudeček, 3ds Max Certified Professional.

Přednášky zaměřené na úroveň Student Expert byly hned dvě:

  • Justine GrayStudent Experts and how they can benefit you as an ATC
  • Silvio LavandeirasStudent Expert presents Online learning content from Autodesk

3.2. Autodesk Certified User

Pro ty, kteří už se pohybují v praxi namísto studia, je tu Certified User, který dokazuje, že svůj software skutečně ovládáte. Samozřejmostí je také přístup do komunity Autodesku, kde se všichni mohou podělit o své zkušenosti.

3.3. Autodesk Certified Professional

Uživatelsky nejvyšším stupněm je Certified Professional. Zkouška se často skládá z několika částí a prověří znalosti z oboru, a hlavně dokonalou znalost programu. A v neposlední řadě to velice dobře vypadá v patičce e-mailu! :-)

3.4. Autodesk Certified Instructor

Certified Instructor je teprve nedávno obnovená certifikace pro profesionální lektory a v této oblasti je i metou nejvyšší. Zaměření této certifikace již není orientováno na program samotný, tomu se věnuje již certifikace předešlá, kterou bezpodmínečně musejí ACI úspěšně zvládnout. ACI se zaměřuje zejména na kvalitu vzdělávání samotného a výsledná certifikace, tedy získání onoho „papíru“, je jen závěrem školení, které certifikovaní instruktoři absolvují.

4. Závěrem

Přednášek bylo ještě o něco více a komunikace s pořadateli akce i se samotnými přednášejícími, ať už o přestávkách mezi přednáškami, nebo na závěrečné after party, byla více než příjemná a přínosná. Člověk by ani nevěřil, kolik se toho během jediného dne může dozvědět.

Keep calm and get certified! 


Ondřej Hudeček
3ds Max Certified Professional
lektor Autodesk, Adobe a Corel

Kurzy produktů Autodesk naleznete zde.


fotogalerie:

Autodesk ATC Londýn Autodesk ATC Londýn Autodesk ATC Londýn Autodesk ATC Londýn
Autodesk ATC Londýn


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů