DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

AutoCAD 2018 – co je nového?

část 1.

Tak jsme se zase po roce dočkali, Autodesk uvolnil novou verzi aplikace AutoCAD 2018.


Buďte na špici

Verze 2018 přináší nové funkce, které vám umožní zůstat v čele světového designu.

 • Můžete vytvářet a sdílet přesné výkresy s inovativní nástroji pro zvýšení produktivity a spolupráci a ušetřit čas s novými nástroji, jako je oprava porušené cesty pro externí reference.
 • Nástroj rozpoznávání textu fontů SHX rychle převede importovanou geometrii z PDF na textové objekty a můžete si také všimnout zlepšené navigace při zoomování a posouvání.
 • Uvolnění verze 2018 dále zlepšuje způsob, jakým bude uživatel komunikovat s aplikací AutoCAD.

Pojďme se tedy seznámit s novinkami, jak je prezentuje, jako každý rok, Heidi Hewett.

 


Uživatelské rozhraní

Dialogové okno pro výběr souboru

 • Dialogové navigační okno pro výběr souboru (Otevřít, Uložit, Připojit a další) si nyní pamatovat pořadí řazení podle sloupce. Pokud si například, seřadíte soubory podle velikosti souboru, bude si to AutoCAD při dalším výběru souboru pamatovat a nabídne uživateli při opětovném otevření dialogu stejné řazení.

AutoCAD 2018 dialogové okno pro výběr souboru

 

Dialogové okno Nastavení kreslení

 • Dialogovému oknu Nastavení kreslení můžete nyní měnit jeho velikost. Přistupovat k Nastavení kreslení můžete z různých míst včetně příkazu DSETTINGS (VNASTAV).

Dialogové okno Nastavení kreslení AutoCAD 2018

 

Panel nástrojů Rychlý přístup

 • Možnost Řízení hladin se přidává do nabídky Panel nástrojů Rychlý přístup. Ve výchozím nastavení je tato možnost vypnuta.

Panel nástrojů Rychlý přístup AutoCAD 2018

 

Stavový řádek

 • Ve stavovém řádku přibyla ikona pro nástroj Monitor systémových proměnných. Zobrazí se, pokud se systémové proměnné odchylují od jejich výchozích hodnot. Pro ikonu byla přidána nabídka pravého tlačítka myši s možností rychlého přístupu k obnovení systémových proměnných na jejich preferované hodnoty, aniž by bylo nutné otevřít dialog Monitor systémových proměnných. Nabídka pravého tlačítka myši zahrnuje rovněž možnosti konfigurace Monitoru systémových proměnných a nastavení oznamovací bubliny.

AutoCAD 2018 novinky

 

 


Externí reference

AutoCAD 2018 přináší vylepšení pro zmírnění problémů vytvořených poškozením odkazů cest externích referencí.

 • Při připojení externího souboru do výkresu AutoCADu, je nyní typ výchozí cesty nastavený na hodnotu Relativní cesta místo Plná cesta. Pokud Relativní cesta není vaším preferovaným typem cesty, můžete použít novou systémovou proměnnou REFPATHTYPE pro změnu výchozího typu cesty reference. Nastavte hodnotu na 0 pro Žádná cesta, 1 pro Relativní cesta, nebo 2 pro Plná cesta.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • V předchozích verzích aplikace AutoCAD nelze přiřadit relativní cestu k referenčnímu souboru, když hostitelský výkres není pojmenovaný (není uložený). Ve verzi 2018 jste schopni určit relativní cestu k souboru, i když hostitelský výkres uložený není. Vyberete-li referenční soubor na paletě Externí reference, pak sloupec Uložená cesta zobrazuje úplnou cestu s předponou hvězdička, aby ukázal, že změna proběhne při uložení hostitelského výkresu. Vlastnost v podokně Detaily rovněž naznačuje, že referenční soubor čeká na relativní cestu.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Pokud je aktuální výkres obsahuje relativní odkazy a uložíte ho do jiného umístění, budete vyzváni k aktualizaci relativní cesty.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Kontextová nabídka na paletě Externí Reference nabízí dvě nové možnosti při klepnutí pravým tlačítkem myši na referenční soubor, který není nalezen.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Vyberte Nová cesta -umožňuje procházet do nového umístění aby byl nalezen referenční souboru (fix one -opravit jeden), a následně vám poskytne možnost uplatnit stejné nové umístění dalších chybějících referencí (fix all - opravit všechny).

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Najít a nahradit - vyhledá všechny odkazy, které používají zadanou cestu ze všech referencí, které jste vybrali (vícenásobný výběr) a nahradí všechny výskyty touto cestou, kterou určíte.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Zvolíte-li změnit typ cesty v nabídce pravého tlačítka myši nebo z nabídky nástrojové lišty palety Externí reference, uvidíte, že současný typ cesty vybrané reference je zakázán. To vám pomůže určit, jaký typ cesty je v současné době používán pro vybrané reference.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Možnost Otevřít již nebude zakázána po klepnutí pravým tlačítkem myši na uvolněném odkazu na paletě Externí reference, což vám umožní rychle otevřít i uvolněné referenční soubory.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Pokud přejmenujete uvolněné odkazy na paletě Externí reference, nebudou se dále automaticky znovu načítat. Zůstanou uvolněné, dokud je záměrně znovu nenačtete.

 

 • Pokud přejmenujete soubor externí reference z jiného nástroje, než Paleta Externí reference, jako je Správce externích referencí (příkazem CLASSICXREF – KLASICKÝXREF) nebo v dialogu Přejmenovat, nový název reference je automaticky aktualizována v paletě Externí reference. Nemusíte ji již znovu načítat, abyste viděli nový název.

AutoCAD 2018 novinky

 

 • Při otevírání výkresu s externí referencemi, které nejsou nalezeny, byla informační zpráva zpřehledněna. Nyní informuje: Number of references that are Not Found:” místo původního “Number of missing reference files”. Na český překlad si budeme muset ještě chvíli počkat, i když kolikrát u českých významů v terminologii AutoCADu „rostu!“

 

Věřím, že vás novinky zaujali a s dalšími vás seznámím v dalším článku. Pokud nechcete čekat, neváhejte kontaktovat odborného lektora – profesionála. Neváhejte tedy a zvolte si některý z kurzů, nebo si domluvte konzultace v Autodesk autorizovaném školicím středisku společnosti NICOM a.s.

 

ZOBRAZIT 2. ČÁST ČLÁNKU

 

Těším se na Vás na některém z vybraných kurzů aplikace Fusion 360 nebo na jakémkoli jiném CAD kurzu.

 

autor

Michal Spielmann
Autodesk Approved Instructor


 

AutoCAD a AutoCAD LT – základní kurz

AutoCAD a AutoCAD LT – základní kurz

AA01
Navrhujte a utvářejte svět kolem sebe pomocí výkonných, flexibilních funkcí softwaru AutoCAD®, jednoho ze světově nejpoužívanějších nástrojů pro navrhování ve 2D a 3D. Maximalizujte svou produktivitu s aktualizovanými nástroji pro koncepční návrh, modelování, tvorbu dokumentace a zachycování skutečnosti. Vyučujeme vždy na nejnovějších verzích, případně pro Vás připravíme prostředí verze, se kterou pracujete!
DETAIL KURZU
 
AutoCAD - kurz pro středně pokročilé

AutoCAD - kurz pro středně pokročilé

AA02
Díky použití jednoho ze světově nejpoužívanějších nástrojů pro navrhování ve 2D a 3D. Maximalizujte svou produktivitu s aktualizovanými nástroji pro koncepční návrh, modelování, tvorbu dokumentace a zachycování skutečnosti.
DETAIL KURZU
 
AutoCAD - kurz pro pokročilé

AutoCAD - kurz pro pokročilé

AA08
Na počátku kurzu vstoupí uživatelé do tajů parametrického modelování 2D drátů. Obrátíme princip vytváření objektů o 180°. Vytvoříme pouhé náčrty, kterým následně vnukneme vztahy pomocí geometrických vazeb a na závěr jejich velikost budeme řídit vkládanými rozměry ...
DETAIL KURZU
 
 

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů