DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Budoucnost digitální transformace firem

Pracujte chytřeji, ne složitěji

Recese odstartovaná rokem 2020 provázená strachem firem z ekonomického poklesu urychlila začleňování nových technologií do běžných procesů.

Většina firem, škol i dalších veřejných institucí se, ve snaze udržet krok s prudkým nátlakem na digitalizaci svých služeb, uchýlila k určitému dočasnému řešení za pomoci dostupných online technologií s vidinou přečkat situaci, než bude možné vrátit se k běžnému provozu.

Dočasné řešení se však stává trvalým. Pokud mají podniky zájem obstát v konkurenčním prostředí a vyhovět požadavkům moderní doby, musí si uvědomit, že napasovat online technologie na firemní procesy, které jsou nastavené pro offline fungování, je chyba, která se pro ně stane dříve nebo později fatální.

 

Představte si, že máte každý týden 15 hodin volna navíc….

Připadá vám to jako utopie? Pracujte chytřeji, ne složitěji. V případě správně nastavených procesů může vhodně zvolená technologie ušetřit zaměstnanci až 15 hodin ve 40hodinovém pracovním týdnu. V opačném případě jsou výsledky spíše kontraproduktivní.

Digitální transformace firemních procesů vám pomůže pracovat chytřeji, ne složitěji

Digitální transformace soukromých i veřejných podniků je důležitým krokem. Jak ale správně digitalizovat firemní procesy a adaptovat firemní kolektiv, který byl roky zvyklý pracovat stejně, na úplně nový způsob práce? Pustit se do toho bezhlavě je jako sáhnout holou rukou do vosího hnízda.

Rádi vám pomůžeme se připravit na digitalizaci procesů vašeho kolektivu, získat šablonu pro řešení konkrétních problémů a odhalit, jaké jsou vaše možnosti pro využití potenciálu, který digitalizace nabízí.

 

 


A teď fakta, která klidně přeskočte, pokud je vaše firma plně připravena čelit budoucnosti digitalizace.

Z průzkumu Světového ekonomického fóra vyplývá několik zásadních zjištění o budoucnosti fungování firem:

  • Nové pozice, nový způsob práce.
   Do roku 2025 se očekává, že technologická transformace změní úkoly a pracovní místa u poloviny stávajících pozic. S tím souvisí nutnost přizpůsobení dovedností pracovních sil a adaptaci kolektivu na změnu. 94 % vedoucích podniků očekává, že si zaměstnanci osvojí nové dovednosti.

   Nutná rekvalifikace stávajících dovedností zaměstnanců v důsledku digitální transformace

    

  • Měkké dovednosti, jako klíč k úspěchu firem.
   Mění se také dovednosti, které zaměstnavatelé považují za významné. Do popředí se dostává schopnost kritického myšlení, analýza problémů a jejich řešení, otevřenost k seberozvoji, jako je aktivní učení a odolnost proti stresu.

   I přes současnou situaci většina zaměstnavatelů stále uznává nutnost investice do rozvoje lidského kapitálu. Dochází až k 5násobnému zvýšení zájmu ze strany zaměstnavatelů pro online vzdělávání svých pracovníků, a to hlavně v oblasti kurzů osobního rozvoje.

 • Budoucnost ve vzdálené spolupráci
  84 % zaměstnavatelů je připraveno rychle digitalizovat své pracovní procesy a práci na dálku rozšířit mezi 44 % své pracovní síly (World Economic Forum, 2020).

  Home office a vzdálená spolupráce v rámci firemních týmů jako běžná součást života firem

 

 

 

Zdroje:

World Economic Forum. The Future of Jobs Report 2020 [online]. Switzerland, 2020, 20.10.2020 [cit. 2021-02-03]. Dostupné z: http://www3.weforum.org/docs/WEF_Future_of_Jobs_2020.pdf


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů