DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Fusion 360 – tip 172

náčrty na stávající ploše modelů

Dnes přináším další tip ke stále více využívané aplikaci Autodesk Fusion 360. Tato aplikace i mě stále více baví a stále mě překvapuje svojí jednoduchostí. Většina z vás, kteří již nějaký ten 3D CAD nástroj využívají, jistě ví, jak pracovat s náčrty.

V souvislosti s nimi mě zaujala možnost využití náčrtu na stávající ploše modelů, na kterou mě upozornil Dave Clark. Díky Dave za nápad, opět můžeme být v aplikaci Fusion 360 produktivnější a rychlejší.

Pokud jste nečetli, můžete mrknout i na předchozí tip 171.

 

Automatické profily náčrtů

Náčrt je běžnou formou pro vytváření profilů, které využijeme při následném vytváření prvků (vysunutí, rotace, tažení,…). Nikde však není viditelně dané, že pokud aplikujete nový náčrt na existující plochu, automaticky si promítne její geometrii.

Tudíž bez jakýchkoliv úprav můžeme tento náčrt okamžitě zavřít a použít ho pro prvky vytváření. Tento postup může být vhodný například pro odebrání přebytečné geometrie tělesa. Uvažujme objekt, jako je na následujícím obrázku.

Fusion 360

 

Zvolte nová náčrt (1), následně vyberte plochu, na které bude náčrt vytvořen (2) a náčrt ukončete (3). Pokud zvolíte plochu na některém již existujícím 3d objektu, náčrt automaticky promítne jeho geometrii.

 

Fusion 360 – náčrt automaticky promítne jeho geometrii

 

Následně zvolte nástroj pro vysunutí Press Pull (1), vyberte plochu náčrtu (2) – všimněte si promítnuté geometrie. V dialogu pro vysunutí Extrude zvolte hranici k dalšímu objektu – Extent To Object (3). Následně zvolte plochu objektu, ke které se má vysunutí provést (4). Potvrďte tlačítkem OK.

 

Fusion 360  - tip 172

 

Tím odeberete přebytečné vysunutí. 

 

odeberete přebytečné vysunutí

 

Pokud nebude přebytečné vysunutí reagovat pro odebrání v určitých případech, vytvořte si odsazenou pracovní rovinu (1) od plochy, ke které předpokládáte vysunutí (2) a na ní zvolte náčrt (3) a náčrt ukončete.

 

Automatické profily náčrtů

 

Následně opět zvolte vysunutí (1), vyberte profil (2), hranice k dalšímu objektu (3), nastavte řetězení ploch (4) a použijte vyříznutí (5).

 

Fusion 360  - tip 172

 

Věřím, že tento tip byl pro vás užitečný. Pokud nechcete čekat na další, vězte, že nejproduktivnější je výuka pod vedením odborného lektora – profesionála. Neváhejte tedy a zvolte si některý z kurzů, nebo si domluvte konzultace v Autodesk autorizovaném školicím středisku NICOM.

NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze, nebo na mobilních učebnách po celé republice.

Těším se na Vás na některém z vybraných kurzů aplikace Fusion 360 nebo na jakémkoli jiném CAD kurzu.

 

autor

Michal Spielmann
Autodesk Approved Instructor

Nepřehlédněte kurzy Fusion 360

 

Autodesk Fusion 360 – základní kurz

Autodesk Fusion 360 – základní kurz od 5 900,00 Kč

AS23
Aplikace Autodesk Fusion 360 je 3D modelovací nástroj založený na cloudovém řešení, který má odbornou způsobilost, ale je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
Autodesk Fusion 360 – pro uživatele Autodesk Inventor

Autodesk Fusion 360 – pro uživatele Autodesk Inventor od 2 900,00 Kč

AS24
Aplikace Autodesk Fusion 360 je 3D modelovací nástroj založený na cloudovém řešení, který má odbornou způsobilost, ale je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
 

 


Mrkněte i na speciální nabídku


Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop pro studenty a učitele

Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop pro studenty a učitele od 1,00 Kč

AS27
Fusion 360™ je prvním 3D CAD, CAM, CAE nástrojem svého druhu. Spojuje celý proces vývoje produktu v jediné cloudové platformě, která funguje na PC i Macu. Je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku. Zaměření workshopu Workshop Autodesk Fusion 360™ seznámí studenty a učitele využívat nástroje volného navrhování digitálních prototypů. Uživatelé získají základní dovednosti potřebné k dokončení fungujícího modelu pomocí výkonných 3D nástrojů v aplikaci Fusion 360™ včetně výstupu.
DETAIL KURZU
 
Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop

Autodesk Fusion 360 DesignNow – workshop od 790,00 Kč

AS25
Fusion 360™ je prvním 3D CAD, CAM, CAE nástrojem svého druhu. Spojuje celý proces vývoje produktu v jediné cloudové platformě, která funguje na PC i Macu. Je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
Autodesk Fusion 360 DesignNow – kurz

Autodesk Fusion 360 DesignNow – kurz od 1 490,00 Kč

AS26
Fusion 360™ je prvním 3D CAD, CAM, CAE nástrojem svého druhu. Spojuje celý proces vývoje produktu v jediné cloudové platformě, která funguje na PC i Macu. Je mnohem více uživatelsky přívětivější, než jiné profesní nástroje modelování těles. Podporuje snadné sdílení souborů, správu verzí, import / export typů běžných CAD souborů a má silné parametrické nástroje a analytické kontrolní nástroje, které se dobře hodí pro efektivní navrhování výrobku.
DETAIL KURZU
 
 

 

 


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů