DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

chceme chránit vaše zdraví a respektujeme tak rozhodnutí Vlády ČR. Z těchto důvodů rušíme kurzy konané prezenční formou v termínu do 30. 4. 2020. Účastníky postupně informujeme a domlouváme náhradní řešení.

Rezervace pozdějších termínů jsou v provozu.

Vyzkoušejte naše nejžádanější interaktivní on-line kurzy.

Celý náš tým je vám nadále k dispozici pro vaše dotazy.

Děkujeme.

Datum v Excelu

Oblíbeným tématem výuky základů Excelu je práce s datumem, mnohonásobný aha efekt je ve školící místnosti zaručený 😊.

Již jen samotná možnost rychlého vložení aktuálního datumu do Excelu pomocí klávesové zkratky CTRL a středník je skvělá pomůcka, o které se zase tak moc neví.

 

Po exportu dat z informačího systému, ale i v jiných situacích, vás může překvapit, že ve sloupečku datum je jen číslo v tisících. Nevěšte hlavu, jedná se stále o datum, ale v obecném formátu. Stačí příslušná čísla označit a formátem buněk převést na datum viz. obrázek.

 

Dalším pomocníkem bez velké námahy je funkce DNES. Napište do buňky, ve které chcete mít stále aktuální datum =DNES() a potvrďte Enter nebo klikněte na kartě VZORCE na funkce DATUM A ČAS a vyberte funkci DNES. Tato bez argumentová funkce, vám každý den automaticky nastaví datum podle údajů na vašem počítači.

 

K této funkci můžete pak libovolně přičítat a odečítat čísla, takže automatická aktualizace dat na excelovských nabídkách, fakturách, štítcích apod. je zajištěna.

 

A to není zdaleka vše, s datumem se dá dělat další řada věcí. Některé funkce společně probereme na základním a mírně pokročilém kurzu Excelu.

 

Těším se na Vás.
Eva Hermanová
Lektorka kurzů MS Office

 

Zaujal vás náš tip? Více se můžete dozvědět na těchto kurzech:


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky