DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Je možné sčítat text?

Stačí znát správnou funkci.

Sčítání čísel v Excelu je naprosto přirozené.  Že je to možné, nezaskočí v kurzu ani největšího začátečníka. Ale že stejná operace lze provést také s texty a jinými hodnotami, to bývá často pro uživatele novinkou.

Pomocí jaké funkce toho lze v Excelu dosáhnout a jak ji aplikovat vám představí naše lektorka kurzů MS Office, Eva Hermanová. 

Zaklínadlo CONCATENATE

Tohle neobvyklé slovo v překladu znamená spojovat. Texty a jiné hodnoty tedy opravdu reálně nesčítáme, ale za pomocí funkcí je spojujeme do jednoho celku. Výsledek spojení můžeme pak dále využívat např. s vyhledávací funkcí SVYHLEDAT apod.

Jak na to?

Postavte se do buňky, ve které chcete získat výsledek spojení jednotlivých hodnot. Na kartě VZORCE vyberte z nabídky textových funkcí položku CONCATENATE.

Funkce CONCATENATE

 

Do aktivní buňky se vloží funkce a otevře se zároveň okno argumentů funkce. Nyní stačí do jednotlivých polí zadávat adresy buněk, které chcete spojit. Případně můžete vepsat jakýkoliv textový či číselný údaj.

Potřebujete-li umístit mezi jednotlivé texty mezeru, klepněte mezerníkem do pole Text, automaticky se při následujícím kroku uzavře do znaků uvozovek.

Do funkce lze vložit až 255 textových řetězců. Pro ukončení zadávání potvrďte tlačítkem OK.

Pro ukončení zadávání potvrďte tlačítkem OK.

 

A co když si nemůžete na tohle zaklínadlo vzpomenout?

Použijte pro spojení údajů znak &. Pro jeho jednoduché napsání můžete využít kombinaci kláves pravé tlačítko ALTGr a písmeno C.

Napište do buňky s očekávaným výsledkem znak =, poté klikněte na buňku s prvním údajem, zapište za adresu buňky znak & a pokračujete další buňkou. Znak mezery či jiný text zadejte mezi uvozovky.

Použití znaku & pro spojení údajů

 

Pokud si i vy chcete zefektivnit svoji práci, neváhejte si vybrat z kurzů Microsoft Excel v autorizovaném středisku NICOM, a.s.

Autorizované školicí středisko NICOM provádí školení na pevných učebnách v Brně, Ostravě a Praze nebo na mobilních učebnách po celé republice.

 

Těším se na Vás na některém z kurzů.

Eva Hermanová

Lektor MS Office

 

Ulehčete si práci díky znalostem z našich kurzů


Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů