DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

navzdory aktuální situaci jsme tu stále pro vás a školíme naše počítačové, fotografické a soft skills kurzy prostřednictvím interaktivní online výuky.
Pokud jste u vybraného kurzu nenašli možnost absolvovat jej online, informujte nás. Rádi vám vyjdeme vstříc.

Hlásit se můžete také do prezenčně vyučovaných kurzů, ve kterých se snad v blízké budoucnosti potkáme nebo se domluvíme na náhradním řešení.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Office 2019 – 3. díl | Novinky Word

Seznamte se se změnami

Na podzim roku 2018 představila společnost Microsoft nový Office 2019. I v učebnách NICOM se s novými verzemi můžete setkat a na kurzech s nimi již běžně pracujeme. Vychytávek, které s novou verzí přichází je plno a byla by škoda o nich nevědět a nevyužívat je na plno.

S novinkami v programu Microsoft PowerPoint jsme vás již seznámili v prvním díle a s novinkami v Excelu v díle druhém. Nyní se zaměříme na Word. 

Pokud jste používali Office 2016 nebo 2013, pravděpodobně vám přijde Office 2019 známý. Rozhraní je podobné a mnoho funkcí stále funguje stejně. Existuje však několik vylepšení navržených tak, aby Office 2019 byl výkonnější a snadnější k použití. Většina funkcí byla již v předchozích letech zavedena do Office 365.

Upozorňujeme, že Office 2019 je k dispozici pouze pro počítače se systémem Windows 10 nebo s některou ze tří posledních verzí MacOS. 

Grafická knihovna IKONY v balíčku Office 2019V balíčku Office 2019 je k dispozici je nová grafická knihovna s názvem IKONY. Ikonu můžete dále přizpůsobit pomocí funkce - Převést na obrazec - na standardní tvary a měnit pak i jednotlivé části. 

Jak najít grafickou knihovnu s názvem IKONY

 

3D modelyDalší novinkou zmiňovanou již v článku o PowerPointu jsou 3D modely. Skvělý způsob, jak ukázat produkty, modely, zvířata… ze všech stran a s různým přiblížením.

Podporovány jsou samozřejmě i vlastní 3D modely ve formátech *.fbx, obj, 3mf, ply, stl, glb.

Online 3D modely Word

Kde najít 3D modely ve Wordu

 

Nástroje ručního kreslení WordNástroje ručního kreslení (gesta) jsou navrženy tak, aby fungovaly dobře v prostředí, kde se používá klávesnice a myš, ale samozřejmě jsou primárně určeny pro dotyková zařízení se systémem Windows. Aplikace Word nyní nabízí nová gesta, která usnadňují přidání ručně psaného textu do dokumentů. Můžete také oddělit odstavce a vkládat slova do existujících vět pomocí stylusu nebo prstu.

Karta kreslení se u dotykového zařízení zobrazí automaticky, ale jinak lze zapnou ručně pomocí přizpůsobení pásu karet. Přes nabídku Soubor Možnosti nebo kliknutím pravým tlačítkem do oblasti pásu karet. Zaškrtněte z nabídky kartu Kreslení.

Manuální zapnutí karty kreslení pomocí přizpůsobení pásu karet

Přizpůsobení pásu karet a zapnutí karty kreslení

 

Diktování textu ve WorduDiktovat text: Word má nyní možnost přepisovat text, který diktujete, bohužel češtinu zde zatím nenajdete. Příkaz Diktovat najdete na kartě Domů zcela vpravo. Případná nastavení zvuku provedete na panelu zařízení v Nastavení systému Windows. V preview verzi se již objevily jazyky němčina, francouzština, italština a portugalština.

Zapnutí diktování textu ve Wordu

 

Výukové nástroje - novinka Wordu 2019Výukové nástroje jsou novinkou poměrně čerstvou, najdete je na kartě Zobrazení. Po kliknutí se celý dokument přeformátuje, ale nebojte se, po uzavření nástroje se zase vrátí do původní podoby.

Nástroj umožňuje pracovat s různou šířkou sloupce (délkou věty), zobrazení různého počtu řádků, zapnutí větších mezer v textu, jeho rozdělení na slabiky a následné přečtení vybraného textu. Pro výuku jazyků rozhodně zajímavá volba.

Kde najít výukové nástroje ve Wordu

Jak fungují výukové nástroje ve Wordu

 

Nástroj čtení ve WorduČtení obecně Microsoft výrazně podporuje. Kromě internetového prohlížeče Edge ho nyní najdete také v Office na kartě Revize. Na automat celkem příjemně znějící hlas Jakuba hezky čte i v českém jazyce.

 

Další maličkou vychytávkou, ale určitě ne zdaleka poslední je možnost otevření jakéhokoliv dokumentu jako kopie – vzoru pro další úpravy. Ve volbě Soubor – Otevřít klikněte na dokument z historie pravým tlačítkem myši a vyberte Otevřít kopii. Otevře se vám kopie s názvem Dokument1, kterou již upravíte a uložíte dle potřeby. 

Možnost otevření jakéhokoliv dokumentu jako kopie ve Wordu

 

Těšíme se na Vás v kurzech Microsoft Office. Ukážeme si, co všechno ve Wordu zvládnete!

 

Podívejte se na novinky v Excelu z 2. dílu.


Ukážeme vám, jak si díky Wordu ulehčit práci


 

Autorka článku: Bc. Eva Hermanová
Lektorka kurzů Microsoft Office

 

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky