Street Glamour “neobyčejný portrét”

Fotografie uměleckým dílem

Náš lektor David Špingl dává pár tipů, na co se zaměřit při vytváření Street Glamour fotografie. Co vlastně Street Glamour znamená a na co si dát pozor při plánování tohoto druhu fotografie se dovíte v následujících řádcích.

Street Glamour fotografie

Street Glamour (SG) je styl, založený na atraktivních modelkách, industriálních a pouličních lokacích a v mém případě i denním světle.

SG se dá zařadit někam mezi Fashion fotografii a Akt. Je to typ portrétní fotografie, který nemá pouze hlavní objekt modelku, ale doplňuje se s předem vybranou lokací. Jedná se o druh “nude artu”, který se snaží o kontrast ženské krásy vs. staré, rozpadlé budovy či továrny nebo surové pouliční atmosféry. Kvalitní fotka SG si nevystačí pouze s kvalitním zpracováním ze strany fotografa. Důraz musí být kladen také na kvalitní, pohyblivou, výrazu schopnou modelku a jak jsem se již zmínil, je důležitá volba dobré lokace. Když tedy fotografii vymýšlím, mám předem naplánovanou konkrétní lokaci, konkrétní modelku, jasnou představu o vizáži i póze a výrazu, který bude použit.

U tohoto stylu je zásadní umět dobře a přesně komunikovat s modelkou, aby se cítila uvolněně a věděla, co je po ní požadováno. V mnohých případech se snažím mít ve fotce zachycený i nějaký děj, který ji hezky doplní. 

Zachycení děje na fotografii

Co se nastavení týče, není tento druh portrétní fotografie klasickým případem. Cílem není úplné rozmazání pozadí do fleků a kontrastní oddělení pozadí od modelky, ale naopak. Snahou je, aby modelka i pozadí hráli dohromady a tím tvořili jeden celek.

Dále je velmi důležité denní světlo a práce s ním. Je nutné vědět, ve kterých časech není dobré fotit a kdy použít který druh odrazné desky. V neposlední řadě musíte velmi dobře ovládat postprodukci v Adobe Photoshopu.

Dbát na použití odrazové desky

Tip lektora

  • Doporučuji nefotit ve slunných dnech mezi 11-16h.
  • Zvolte si kvalitní světelný portrétní objektiv s dobrou kresbou.
  • Vybírejte si přírodně atraktivní a pohybově nadané modelky, jelikož pózy jsou zde občas velmi náročné.
  • Použijte odraznou desku.
  • Moje oblíbená lokace je například Holešovický přístav.

 

Autor článku
DSPHY
David Špingl
Lektor fotografických kurzů

 

Naučte se fotit Street Glamour!

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky