DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Novinky
Kategorie
Datum

Office 2019 – 3. díl | Novinky Word

Office 2019 – 3. díl | Novinky Word

Seznamte se se změnami

zveřejněno: 27.11.2019

Na podzim roku 2018 představila společnost Microsoft nový Office 2019. I v učebnách NICOM se s novými verzemi můžete setkat a na kurzech s nimi již běžně pracujeme. Vychytávek, které s novou verzí přichází je plno a byla by škoda o nich nevědět a nevyužívat je na plno.

S novinkami v programu Microsoft PowerPoint jsme vás již seznámili v prvním díle a s novinkami v Excelu v díle druhém. Nyní se zaměříme na Word. 

Pokud jste používali Office 2016 nebo 2013, pravděpodobně vám přijde Office 2019 známý. Rozhraní je podobné a mnoho funkcí stále funguje stejně. Existuje však několik vylepšení navržených tak, aby Office 2019 byl výkonnější a snadnější k použití. Většina funkcí byla již v předchozích letech zavedena do Office 365.

Office 2019 – 2. díl | Novinky Excel

Office 2019 – 2. díl | Novinky Excel

Seznamte se se změnami

zveřejněno: 11.11.2019

Na podzim roku 2018 představila společnost Microsoft nový Office 2019. I v učebnách NICOM se s novými verzemi můžete setkat a na kurzech s nimi již běžně pracujeme. Vychytávek, které s novou verzí přichází je plno a byla by škoda o nich nevědět a nevyužívat je na plno.

S novinkami v programu Microsoft PowerPoint jsme vás již seznámili v prvním díle. Nyní se zaměříme na Excel. 

Excel ve verzi 2019 přináší asi největší množství novinek a ve verzi 0ffice 365 pak ještě navíc další skvělé funkce ulehčující práci s daty.

 

Office 2019 – 1. díl | Novinky PowerPoint
zveřejněno: 17.10.2019

Na podzim roku 2018 představila společnost Microsoft nový Office 2019. I v učebnách NICOM se s novými verzemi můžete setkat a na kurzech s nimi již běžně pracujeme. Novinek, které s novou verzí přichází je plno a byla by škoda o nich nevědět a nevyužívat je na plno. Nové nástroje se objevují i v Office 365. 

Na co se tedy můžeme těšit? Ukážeme si to v malém seriálu a dnes začínáme s PowerPointem.

Fusion 360 – nové uživatelské prostředí
zveřejněno: 30.09.2019

Na začátku školního roku, konkrétně 4. září 2019, připravil vývojový tým aplikace Fusion 360 podzimní update, který má opět uživatelům pomoci zefektivnit jejich práci. Na první pohled je nejvýraznější změnou uživatelské prostředí, tedy přístup k jednotlivým nástrojům.

Fusion 360 – nové uživatelské prostředí

Photoshop TAHÁK

Photoshop TAHÁK

PRO RYCHLOU A JEDNODUCHOU PRÁCI

zveřejněno: 06.09.2019

Rychlost práce ve Photoshopu záleží na vaší orientaci v programu. Podstatný vliv má však i znalost klávesových zkratek a všemožných urychlováků, které zjednoduší pohyb v programu a ušetří vám mnoho času s hledáním nástrojů a kmitáním ruky mezi myší a klávesnicí. V neposlední řadě tím šetříte i své zápěstí a předcházíte možným zdravotním problémům. 

Přijměte od nás tento přehledný tahák, díky kterému bude vaše práce JEDNODUŠŠÍ  RYCHLEJŠÍ  ŠETRNĚJŠÍ K VAŠEMU ZDRAVÍ.

Novinka: kurzy VMware

Novinka: kurzy VMware

Do naší nabídky IT kurzů zavítalo 5 nováčků. Díky spolupráci se společností Tech Data, vám nyní nabízíme školení z oblasti VMware.

zveřejněno: 31.07.2019

Proč jít na kurz:

 • Instruktoři jsou odborníci, kteří produkty aktivně implementují a podílejí se na zákaznických projektech.

 • Školení jsou realizována už od tří účastníků.

 • Nevyhovuje vám klasická forma – školení může probíhat v dalších verzích:

  • Live online – klasické školení s instruktorem v angličtině, které probíhá online.

  • On demand – 30 denní přístup k materiálům a virtuálnímu prostředí.

 • Kurzy je možné sestavit na mírů a vytvořit tak personalizované školení přímo pro vaši společnost.

 • V případě přihlášení většího množství účastníků obdržíte zajímavé slevy.

 • Školení probíhá v atraktivní lokalitě přímo na metru Opatov a při sjezdu z dálnice D1.

 • Společně se školním se můžete také certifikovat - vše najdete na jednom místě.

#

Kurzy jsou vhodné pro:

 • Systémové architekty

 • Systémové administrátory

 • IT managery

 • VMware partnery

 • Systémové integrátory a inženýry

 • Osoby zodpovědné za implementaci a správu vSphere

 

Po celou dobu kurzu je pro vás připraveno bohaté občerstvení a kvalitní káva.

 

Rychlé měření v AutoCAD 2020
zveřejněno: 28.06.2019

Jak jsem se zmínil v minulém článku, aplikace AutoCAD ve verzi 2020 přinesla pár zajímavých novinek. Další z nich, na kterou se podíváme blíže, je rozšíření příkazu pro měření geometrie.

Práce s bloky v AutoCADu 2020
zveřejněno: 10.06.2019

Aplikace AutoCAD ve verzi 2020 přinesla pár zajímavých novinek. Jedním z cílů vývojářů bylo zpříjemnit a zpřehlednit uživateli práci s bloky. Podívejme se tedy trochu blíž, jak se jim to povedlo 😊.

AutoCAD – příkaz POWER TRIM
zveřejněno: 29.04.2019

Jestli čekáte novinku v AutoCADu, tak si budete muset počkat na uvolnění nové verze 2020, která se na nás již nezadržitelně řítí, tak se těšte 😉.

Dnes přináším tip, který nedávno zveřejnila Lynn Allen v magazínu Cadalyst. Já ale na rozdíl od Lynn půjdu dál a nechám vás nahlédnout tzv. do kuchyně.

AutoCAD – otočný pohledu ve výřezu výkresového prostoru
zveřejněno: 15.04.2019

Byť jsem si myslel, že je to již běžně používaná záležitost, stále se setkávám s dotazem, jak si mohu natočit pohled ve výkresovém prostoru. Poslední vedené školení je mi toho důkazem, takže se s vámi podělím o potřebný postup, jak natočit pohled ve výkresovém prostoru, tak, aby se změna natočení v modelovém prostoru neprojevila.

 

Superšrafy v aplikaci AutoCAD
zveřejněno: 03.04.2019

Dnešní tip přidávám na žádost některých uživatelů, kteří reagovali na můj článek o vytvoření šrafovacího vlastního vzoru. Prý slyšeli něco o superšrafách, tak jestli bych je nemohl uživatelům také přiblížit. To byla výzva, kterou jsem neodmítnul :).

 

Co je nového v aplikaci Trimble SketchUp 2019
zveřejněno: 25.03.2019

Vývojáři společnosti Trimble představili 5.2.2019 novou verzi aplikace Sketchup s označením 2019. Pojďme se podívat, co nového aplikace SketchUp svým uživatelům přináší nového.
(Poznámka: některé obrázky jsou převzaty z webu sketchup.com.)

 

Vlastní šrafovací vzor v aplikaci AutoCAD
zveřejněno: 11.03.2019

Dnešní tip přidávám opět na základě diskuze účastníků školení pro pokročilé v aplikaci AutoCAD, kde mimo jiné řešíme i vlastní šrafovací vzory. Vím, že na internetu je spousta článků ohledně vlastních šrafovací vzorů, ale právě diskuze účastníků na zmíněném kurzu mě vede k tomu, abych to ještě jednou shrnul. Pánové totiž již s internetovými články měli zkušenost, a přesto na školení přišli 😊.

Datum v Excelu
zveřejněno: 25.02.2019

Oblíbeným tématem výuky základů Excelu je práce s datumem, mnohonásobný aha efekt je ve školící místnosti zaručený 😊.

Fusion 360 – co je nového v lednovém update 2019
zveřejněno: 11.02.2019

Máme tu rok 2019 a již tradičně vývojový tým aplikace Fusion 360 připravil pro tuto aplikaci update, který má opět uživatelům pomoci zefektivnit jejich práci. Pojďme si představit alespoň některé novinky, které tato aktualizace přináší. Kromě oprav funkčnosti se můžete těšit na následující novinky a vylepšení.

Kopírování a řady
zveřejněno: 28.01.2019

Oblíbené téma plné přínosných objevů je na kurzech pro začínající uživatele Excelu práce s řadou a s kopírováním dat. Tato vlastnost Excelu urychluje práci s datumy, dny, posloupnostmi, vyplňování buněk vzorci apod.

Autodesk Inventor – použití aplikace iLogic k oříznutí názvu souboru
zveřejněno: 14.01.2019

Opět vám přináším tip, který vyplynul tentokrát z posledního workshopu zaměřeného na iLogic v aplikaci Autodesk Inventor. Zákazník používá dlouhé názvy souborů, které se skládají z čísla dílu a některých dalších informací, a potřeboval tyto informace extrahovat z názvu souboru, aby se automaticky naplnili vlastnosti iProperties. Po příklad uvažujme název souboru tvořeného číslem dílu a číslem revize, například: 48-1970 Rev 4.ipt

8 nejoblíbenějších PC kurzů v roce 2018
zveřejněno: 02.01.2019

V roce 2018 jste pilně pracovali na rozvoji svých PC dovedností. Zájmu se těšilo mnoho kurzů z různých oblastí a s rozdílnou náročností. V rozvoji svých znalostí jsme podpořili řadu nováčků v jednotlivých programech a zároveň jsme byli odborným pomocníkem profesionálům v prohlubování jejich specializace.

Které kurzy jste si u nás v roce 2018 oblíbili nejvíc? ➡ Koukněte na 8 nejnavštěvovanějších kurzů v předešlém roce. Možná tam najdete i ten váš. 😉

 

TOP 8 foto kurzů v roce 2018
zveřejněno: 02.01.2019

Rok 2018 uplynul jako pára nad hrncem. S mnohými z vás jsme se v tomto roce potkali na některém z našich fotografických kurzů. Jiní si jejich absolvování naplánovali třeba teprve v rámci novoročních předsevzetí na rok 2019 nebo s rozbalením vánočního dárku, který skrýval nový fotoaparát. 

A které fotografické kurzy byly vašimi nejoblíbenějšími v roce 2018? ➡ Vybrali jsme TOP 8 🔝 kurzů předešlého roku. Najdete tam ten svůj?

 

 

Základní měření expozice

Základní měření expozice

K čemu tento nenápadný parametr slouží?

zveřejněno: 03.10.2018

Na kurzech fotografování vždy nejprve účastníky seznamujeme s jejich fotoaparáty a ujasňujeme si, co vlastně který symbol a název u různých značek a druhů fotoaparátů znamená. Většina výrobců fotoaparátů používá pro označování jejich funkcí odlišné názvy a symboly a je tedy nezbytné znát konkrétně ten svůj.

V tomto článku se zaměříme na tři klasické varianty měření expozice, které se můžou lišit v názvu, ale jejich funkce je totožná. Umožňují změřit světlo scény pomocí 18% neutrální šedé barvy.

 

Abychom pochopili, k čemu měření expozice slouží, musíme se nejdříve podívat na fungování fotoaparátu. V každém přístroji je část, která slouží na měření světla na scéně. Po změření můžeme scénu snáze odhadnout a lépe vyfotografovat.

Díky změření světla nám u Prioritních (poloautomatických) režimů (A-Av, S-Tv) foťák dopočítá druhý parametr (popř. Auto iso) a u manuálního režimu (M) nám ukáže na tzv. Expozimetru, jak bychom měli nastavit fotoaparát, aby fotografie byla exponována správně. 

Pokud se tedy bavíme o 3 základních nastaveních měření expozice, budou to:

 1. Celoplošné měření expozice
 2. Měření expozice se zdůrazněným středem
 3. Bodové měření expozice

Jak má tedy uživatel správně zvolit jednu ze 3 variant měření expozice?

Celoplošné měření expozice nám změří světlo z celé scény. Pro fotoaparát je tedy směrodatné světlo v každé časti snímku. Toto měření bývá nejmodernější typ, ale dá se říci, že i nejchytřejší. Pracuje totiž s celou plochou a snaží se docílit ideálního nastavení pro celou fotografii od kraje do kraje. Toto nastavení je vhodné pro většinu scén jako jsou: krajina, reportážní fotografie, sport atd.

Měření expozice se zdůrazněným středem funguje podobně, jako první varianta. Měří světlo z celé scény, ovšem s tím rozdílem, že dává přednost středu. Toto měření se vysloveně hodí na portrétní fotografii, detail, makro atd.

Bodové měření expozice je oproti předešlým dvěma variantám rozdílné v tom, že absolutně nebere v potaz, jaké je světlo na celé scéně. Čistě se zaměřuje na jeden bod (např. 3mm), z kterého počítá světlo. Toto nastavení se hodí na fotografování v protisvětle a tam, kde je velký kontrast mezi světlem a tmou.

 

TIP:

Snažíte se vyfotit měsíc v úplňku a stále ho máte jako přepálenou tečku? Nastavte si na fotoaparátu bodové měření expozice.

Zkuste si se svým fotoaparátem vyfotit různé situace ve 3 variantách měření expozice.

 

Autor článku:

David Špingl

DSPHY

Lektor fotografických kurzů

 

Naučíme vás fotit!

 

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  |  další >>
stránkování: 2 / 14   celkem: 264

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci  nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky Zásady zpracování osobních údajů