DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

chceme chránit vaše zdraví a respektujeme tak rozhodnutí Vlády ČR. Z těchto důvodů rušíme kurzy konané prezenční formou v termínu do 30. 4. 2020. Účastníky postupně informujeme a domlouváme náhradní řešení.

Rezervace pozdějších termínů jsou v provozu.

Vyzkoušejte naše nejžádanější interaktivní on-line kurzy.

Celý náš tým je vám nadále k dispozici pro vaše dotazy.

Děkujeme.

Zastavte stres pomocí Mindfulness

Už jste slyšeli o fenoménu Mindfulness? Tajemství, proč se pro mnoho manažerů i lidí v běžném životě stalo aplikování mindfulness tak atraktivní, se skrývá v jeho pozitivním vlivu na regulaci stresu a ovládání emocí.

Vnímejte přítomnost bez hodnocení minulosti a strachování se z budoucnosti.

Mindfulness můžeme označit jako všímavost nebo vědomou pozornost. Technika trénuje schopnost mysli zaměřit se a plně vnímat aktuální situaci, přijmout ji a usměrnit tak naše vlastní pocity. Prostřednictvím různých cvičení, jejichž součástí jsou i meditace, se zvládne mysl plně koncentrovat na přítomnost bez posuzování, hodnocení a vlivu vlastního očekávání.

„Mindfulness je schopnost plně prožívat přítomnost bez hodnocení minulosti nebo strachování se z budoucnosti,“ tvrdí Ingrid Reková, lektorka kurzů Mindfulness.

Kořeny mindfulness sice vzešly z tradic buddhismu, samotná technika však nespadá pod jakékoli náboženství a duchovno byste v ní hledali marně. Pozornost je zde věnovaná systematickému a intenzivnímu trénování mysli. Výsledkem práce je ovládnutí vlastních emocí, odbourání stresu. Pomůže zlepšit vztahy na pracovišti i v osobním životě, zorientovat se ve vypjatých situacích a vyhnout se syndromu vyhoření.

Mindfulness pomáhá ovládat emoce a vyhnout se syndromu vyhoření

 

Dosažení mindfulness prostřednictvím meditace

Meditace je jedena z mnoha technik, která k vyrovnanému stavu mysli a všímavému vnímání pomáhá. Učí držet pozornost nad svým tělem, kontrolu nad myslí a v důsledku přispívá k nadhledu a spokojenějšímu životu.

Naše lektorka Ingrid Reková popisuje meditaci jako posilování schopností mysli. Chcete-li posilovat tělo, jdete do posilovny, mysl posílíte meditacemi.

 

Techniku ocení manažer i maminka na mateřské.

Stres působí na každého bez rozdílu věku, pohlaví nebo jeho role. Proto roste obliba mindfulness a stává se z něj fenomén dnešní uspěchané doby. Útočiště v technice hledají lidé trpící depresemi, výkyvem nálad, úzkostí a poruchami spánku.  Podporuje při léčbě psychosomatických obtíží. Vážné problémy však nejsou jediným důvodem proč cvičit mindfulness. Často jde pouze o touhu vést spokojenější a vyrovnanější život.

Cestu si k technice velmi rychle našli i manažeři a majitelé firem. Začali ji využívat v korporátním prostředí pro zlepšení vztahů na pracovišti, zvýšení efektivity práce a dosažení spokojenosti zaměstnanců.

Mindfulness pomůže zlepšit vztahy na pracovišti a zvýšit výkonnost zaměstnanců

 

Lektorka Mindfulness  Ingrid Reková vypráví, jak ji Mindfulness zachránilo před psychickou smrtí.

 

V NICOM vnímáme osobní i pracovní pohodu každého zaměstnance jako zásadní. Oba životy se prolínají. Co se stane doma si zaměstnanec přinesete do práce a naopak. Je to začarovaný kruh, který ovlivňuje pracovní výkon.

Chceme lidi naučit, jak pracovat se stresem a nejlépe mu předcházet. Mindfulness je dlouhodobá záležitost, na které se musí průběžně pracovat. Proto vznikl kurz Mindfulness – Jak čelit stresu,“ říká Nikol Varčevová, Výkonná ředitelka NICOM.

 

Pracovat s Mindfulness se naučíte na našem kurzu.

 

Do firemního prostředí doporučujeme také kurz Zdravá firma.

 

 

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky