DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

chceme chránit vaše zdraví a respektujeme tak rozhodnutí Vlády ČR. Z těchto důvodů rušíme kurzy konané prezenční formou v termínu do 30. 4. 2020. Účastníky postupně informujeme a domlouváme náhradní řešení.

Rezervace pozdějších termínů jsou v provozu.

Vyzkoušejte naše nejžádanější interaktivní on-line kurzy.

Celý náš tým je vám nadále k dispozici pro vaše dotazy.

Děkujeme.

Novinky
Kategorie
Datum

AutoCAD – otočný pohledu ve výřezu výkresového prostoru
zveřejněno: 15.04.2019

Byť jsem si myslel, že je to již běžně používaná záležitost, stále se setkávám s dotazem, jak si mohu natočit pohled ve výkresovém prostoru. Poslední vedené školení je mi toho důkazem, takže se s vámi podělím o potřebný postup, jak natočit pohled ve výkresovém prostoru, tak, aby se změna natočení v modelovém prostoru neprojevila.

 

Superšrafy v aplikaci AutoCAD
zveřejněno: 03.04.2019

Dnešní tip přidávám na žádost některých uživatelů, kteří reagovali na můj článek o vytvoření šrafovacího vlastního vzoru. Prý slyšeli něco o superšrafách, tak jestli bych je nemohl uživatelům také přiblížit. To byla výzva, kterou jsem neodmítnul :).

 

Co je nového v aplikaci Trimble SketchUp 2019
zveřejněno: 25.03.2019

Vývojáři společnosti Trimble představili 5.2.2019 novou verzi aplikace Sketchup s označením 2019. Pojďme se podívat, co nového aplikace SketchUp svým uživatelům přináší nového.
(Poznámka: některé obrázky jsou převzaty z webu sketchup.com.)

 

Vlastní šrafovací vzor v aplikaci AutoCAD
zveřejněno: 11.03.2019

Dnešní tip přidávám opět na základě diskuze účastníků školení pro pokročilé v aplikaci AutoCAD, kde mimo jiné řešíme i vlastní šrafovací vzory. Vím, že na internetu je spousta článků ohledně vlastních šrafovací vzorů, ale právě diskuze účastníků na zmíněném kurzu mě vede k tomu, abych to ještě jednou shrnul. Pánové totiž již s internetovými články měli zkušenost, a přesto na školení přišli 😊.

Datum v Excelu
zveřejněno: 25.02.2019

Oblíbeným tématem výuky základů Excelu je práce s datumem, mnohonásobný aha efekt je ve školící místnosti zaručený 😊.

Fusion 360 – co je nového v lednovém update 2019
zveřejněno: 11.02.2019

Máme tu rok 2019 a již tradičně vývojový tým aplikace Fusion 360 připravil pro tuto aplikaci update, který má opět uživatelům pomoci zefektivnit jejich práci. Pojďme si představit alespoň některé novinky, které tato aktualizace přináší. Kromě oprav funkčnosti se můžete těšit na následující novinky a vylepšení.

Kopírování a řady
zveřejněno: 28.01.2019

Oblíbené téma plné přínosných objevů je na kurzech pro začínající uživatele Excelu práce s řadou a s kopírováním dat. Tato vlastnost Excelu urychluje práci s datumy, dny, posloupnostmi, vyplňování buněk vzorci apod.

Autodesk Inventor – použití aplikace iLogic k oříznutí názvu souboru
zveřejněno: 14.01.2019

Opět vám přináším tip, který vyplynul tentokrát z posledního workshopu zaměřeného na iLogic v aplikaci Autodesk Inventor. Zákazník používá dlouhé názvy souborů, které se skládají z čísla dílu a některých dalších informací, a potřeboval tyto informace extrahovat z názvu souboru, aby se automaticky naplnili vlastnosti iProperties. Po příklad uvažujme název souboru tvořeného číslem dílu a číslem revize, například: 48-1970 Rev 4.ipt

8 nejoblíbenějších PC kurzů v roce 2018
zveřejněno: 02.01.2019

V roce 2018 jste pilně pracovali na rozvoji svých PC dovedností. Zájmu se těšilo mnoho kurzů z různých oblastí a s rozdílnou náročností. V rozvoji svých znalostí jsme podpořili řadu nováčků v jednotlivých programech a zároveň jsme byli odborným pomocníkem profesionálům v prohlubování jejich specializace.

Které kurzy jste si u nás v roce 2018 oblíbili nejvíc? ➡ Koukněte na 8 nejnavštěvovanějších kurzů v předešlém roce. Možná tam najdete i ten váš. 😉

 

TOP 8 foto kurzů v roce 2018
zveřejněno: 02.01.2019

Rok 2018 uplynul jako pára nad hrncem. S mnohými z vás jsme se v tomto roce potkali na některém z našich fotografických kurzů. Jiní si jejich absolvování naplánovali třeba teprve v rámci novoročních předsevzetí na rok 2019 nebo s rozbalením vánočního dárku, který skrýval nový fotoaparát. 

A které fotografické kurzy byly vašimi nejoblíbenějšími v roce 2018? ➡ Vybrali jsme TOP 8 🔝 kurzů předešlého roku. Najdete tam ten svůj?

 

 

Základní měření expozice

Základní měření expozice

K čemu tento nenápadný parametr slouží?

zveřejněno: 03.10.2018

Na kurzech fotografování vždy nejprve účastníky seznamujeme s jejich fotoaparáty a ujasňujeme si, co vlastně který symbol a název u různých značek a druhů fotoaparátů znamená. Většina výrobců fotoaparátů používá pro označování jejich funkcí odlišné názvy a symboly a je tedy nezbytné znát konkrétně ten svůj.

V tomto článku se zaměříme na tři klasické varianty měření expozice, které se můžou lišit v názvu, ale jejich funkce je totožná. Umožňují změřit světlo scény pomocí 18% neutrální šedé barvy.

 

Abychom pochopili, k čemu měření expozice slouží, musíme se nejdříve podívat na fungování fotoaparátu. V každém přístroji je část, která slouží na měření světla na scéně. Po změření můžeme scénu snáze odhadnout a lépe vyfotografovat.

Díky změření světla nám u Prioritních (poloautomatických) režimů (A-Av, S-Tv) foťák dopočítá druhý parametr (popř. Auto iso) a u manuálního režimu (M) nám ukáže na tzv. Expozimetru, jak bychom měli nastavit fotoaparát, aby fotografie byla exponována správně. 

Pokud se tedy bavíme o 3 základních nastaveních měření expozice, budou to:

  1. Celoplošné měření expozice
  2. Měření expozice se zdůrazněným středem
  3. Bodové měření expozice

Jak má tedy uživatel správně zvolit jednu ze 3 variant měření expozice?

Celoplošné měření expozice nám změří světlo z celé scény. Pro fotoaparát je tedy směrodatné světlo v každé časti snímku. Toto měření bývá nejmodernější typ, ale dá se říci, že i nejchytřejší. Pracuje totiž s celou plochou a snaží se docílit ideálního nastavení pro celou fotografii od kraje do kraje. Toto nastavení je vhodné pro většinu scén jako jsou: krajina, reportážní fotografie, sport atd.

Měření expozice se zdůrazněným středem funguje podobně, jako první varianta. Měří světlo z celé scény, ovšem s tím rozdílem, že dává přednost středu. Toto měření se vysloveně hodí na portrétní fotografii, detail, makro atd.

Bodové měření expozice je oproti předešlým dvěma variantám rozdílné v tom, že absolutně nebere v potaz, jaké je světlo na celé scéně. Čistě se zaměřuje na jeden bod (např. 3mm), z kterého počítá světlo. Toto nastavení se hodí na fotografování v protisvětle a tam, kde je velký kontrast mezi světlem a tmou.

 

TIP:

Snažíte se vyfotit měsíc v úplňku a stále ho máte jako přepálenou tečku? Nastavte si na fotoaparátu bodové měření expozice.

Zkuste si se svým fotoaparátem vyfotit různé situace ve 3 variantách měření expozice.

 

Autor článku:

David Špingl

DSPHY

Lektor fotografických kurzů

 

Naučíme vás fotit!

 

Zabezpečení souboru v Excelu heslem
zveřejněno: 17.12.2018

Na kurzech Excelu se často setkáváme s dotazem na zabezpečení dat v souboru Excel. Pokud je váš soubor např. uložen ve sdílené složce na firemním serveru, ale nechcete, aby k jeho obsahu byl volný přístup, můžete jej zabezpečit heslem.

Jednoduchý a rychlý návod najdete v následujícím článku.

Fusion 360 – 3D tisk
zveřejněno: 21.11.2018

Na pokročilém školení aplikace Fusion 360 se mimo jiné věnujeme i 3D tisku. Autodesk Fusion 360 se stává jedním z nejoblíbenějších programů mezi komunitou 3D tisku, zejména pro zájemce o průmyslový design. Kombinuje totiž výkonné funkce s rozhraním pro začátečníky a relativně snadnou křivkou učení. Takže tady je malá ochutnávka přípravy pro 3D tisk.

Na Vánoce rozdáváme dárky zdarma
zveřejněno: 11.10.2018

🎄 Vánoce se blíží a vy stále tápete, jaké dárky koupit? My máme dárků na rozdávání...a taky vám je rádi dáme.

Být originální je o Vánocích snem každého Ježíška. Nadělte svému blízkému přímo nebeské vzdělání, které pro něj bude zároveň i zážitek. Jako bonus pro vás obstaráme druhý dárek zdarma.

K zakoupení dárkového poukazu dostanete od nás další dárek zdarma. Budete překvapeni, jak snadno jde s našimi kurzy na Vánoce ušetřit. 

 

➕ Výhody zakoupení dárkového poukazu u NICOM, a.s.

  • Je to rychlé, poukaz můžete mít téměř hned po uhrazení kurzu.
  • Získáte ho elektronicky do e-mailu a může na něm být i jméno obdarovaného!
  • Pokud jste staromilci, můžeme ho zaslat i poštou vytištěný!
  • Obdarovaný si sám vybere termín kurzu – (platnost poukazu je půl roku).
  • Může být vystaven na libovolný kurz, nejen kurz fotografování. :-)

JAK DÁRKOVÝ POUKAZ OBJEDNAT


🎁 Darujte originální dárek pod stromeček a získáte navíc další dárek, kterým uděláte obdarovanému dvojnásobnou radost.

Benefity účtu Microsoft

Benefity účtu Microsoft

Jak vám účet usnadní život.

zveřejněno: 12.11.2018

V rámci výuky Office aplikací často zazní zvídavá otázka, na co je odkaz „přihlásit se“ v titulkové liště okna aplikací Office? Resp. položka Účet v menu Soubor.

Účet Microsoft prošel velkým vývojem od původního Windows Live ID, dobrého tak akorát pro přihlášení do aplikace Messenger a do služeb, resp. webových portálů, které běžný uživatel úplně nevyužil, až po dnešní zajímavé benefity.

 

Nechce se vám číst? Podívejte se na video představující benefity účtu Microsoft.

⬇⬇⬇

Procházka údolím Doubravy

Procházka údolím Doubravy

Vybavení fotografa

zveřejněno: 06.11.2018

Tok řeky Doubravy je z větší části klidný, plný meandrů a malebných zákoutí. U vesničky Bílek se ale noří do hlubokého, skalami sevřeného kaňonu a voda teče dolů peřejemi přes četné skalní prahy a několik vodopádů.

Je to kouzelné místo jako stvořené k fotografování tekoucí i stojaté vody, vodopádů, potůčků, na jaře i kvetoucích kytek a různé hmyzí havěti.

Údolí je přístupné celoročně, jen je potřeba se zodpovědně připravit. Od jara do podzimu si vystačíme s lehkými trekovými botami. V zimě to bude chtít pohorky nebo kvalitní zimní boty. Kameny často bývají namrzlé a kloužou. I když vlastní kaňon je dlouhý jen necelých 5 km, nadšený fotograf tu stráví skoro celý den 😊. Nevěříte? Vydejte se tam s námi .

Kurz fotografování údolí Doubravy

Originální vánoční dárek snadno a rychle
zveřejněno: 25.10.2018

Vánoce jsou už za dveřmi a obavy z hodin strávených v nákupních centrech vybíráním dárků narůstají. 

U nás můžete vyřešit vánoční dárky rychle, jednoduše a hlavně z pohodlí domova. Získáte originální dárek pro rodiče, sestru, partnera nebo klidně i babičku a dědečka. Vzdělání je dárek s trvalou hodnotou. Vhodný kurz  u nás najde každý bez rozdílu věku.

Dárkový poukaz můžete zakoupit na kterýkoliv kurz fotografování i libovolný počítačový kurz.

Tip pro Fusion 360 – výběr oblastí
zveřejněno: 25.10.2018

Na nedávném školení aplikace Fusion 360 překvapilo valnou většinu posluchačů, že výběr oblastí ve zmíněné aplikaci lze ještě dál řídit, že nemusí vyloženě odpovídat klasickým zobrazovacím standardům aplikací Autodesk. Proto bych se dnes rád o tento tip s vámi podělil.

Pravidla fotografování portrétu v přirozeném prostředí - 2. díl
zveřejněno: 24.10.2018

Tématikou portrétní fotografie se zabývá řada knih, pouček a odkazů na internetu. Samotná nauka všech možností, které se dají využít při zhotovení portrétu by zabrala řadu hodin.  V tomto článku se pokusím alespoň v jednoduchosti popsat pár základních rad, na co si dát při fotografování portrétních fotografií pozor a jak fotím já.

Zásady správné přípravy na fotografování portrétní fotografie v přirozeném prostředí jste se dočetli v minulém díle. Nyní bych se chtěl zaměřit na samotné focení a jeho pravidla.

Portrétní fotografie v přirozeném prostředí

Předchozí vykreslování v aplikacích AutoCAD
zveřejněno: 22.10.2018

Dnešní tip se bude věnovat tisku v aplikacích AutoCAD. Zrovna v úterý mně dorazil email od zákazníka z brněnských veletrhů ohledně tisku. Postěžoval si, že má nový PC a když zadá tisk, musí pokaždé tisk nastavit.

Předchozí vykreslování v aplikacích AutoCAD

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  |  další >>
stránkování: 2 / 13   celkem: 257

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky