DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

chceme chránit vaše zdraví a respektujeme tak rozhodnutí Vlády ČR. Z těchto důvodů rušíme kurzy konané prezenční formou v termínu do 30. 4. 2020. Účastníky postupně informujeme a domlouváme náhradní řešení.

Rezervace pozdějších termínů jsou v provozu.

Vyzkoušejte naše nejžádanější interaktivní on-line kurzy.

Celý náš tým je vám nadále k dispozici pro vaše dotazy.

Děkujeme.

Novinky
Kategorie
Datum

Autodesk Inventor: profesionální zpětná vazba

Autodesk Inventor: profesionální zpětná vazba

Pohodlná spolupráce s klientem

zveřejněno: 08.10.2018

Když jsem byl naposledy řešit u zákazníka workflow v rámci jeho projektu v aplikaci Autodesk Inventor, posílal svému klientovi mail s komentářem k zadání součásti, kterou měl navrhnout. No a hned jsem mu přidal tip, jak efektivně posílat návrhy a zpětnou vazbu klientům bez snímání kopie obrazovky a krkolomné doplňování textových informací. Pokud pracujete v aplikaci Autodesk Inventor 2017 nebo vyšším, není snadnější způsob. Výstup pro zpětnou vazbu bude přehledný a profesionální.

Autodesk Inventor – profesionální zpětná vazba

Máme hlavu plnou novinek - Partnerská konference společnosti Microsoft
zveřejněno: 27.09.2018

Ve středu 26.9. 2018 jsme se opět zúčastnili Partnerské konference společnosti Microsoft, která se letos konala v Praze. Načerpali jsme tam mnoho inspirace. Máme pro vás aktuální informace o všech produktových novinkách a změnách, které nastaly, ale také o těch, které se teprve v produktech Microsoft chystají.

Je možné sčítat text?

Je možné sčítat text?

Stačí znát správnou funkci.

zveřejněno: 17.09.2018

Sčítání čísel v Excelu je naprosto přirozené.  Že je to možné, nezaskočí v kurzu ani největšího začátečníka. Ale že stejná operace lze provést také s texty a jinými hodnotami, to bývá často pro uživatele novinkou.

Pomocí jaké funkce toho lze v Excelu dosáhnout a jak ji aplikovat vám představí naše lektorka kurzů MS Office, Eva Hermanová. 

SketchUp – tip: využití nástroje dělení

SketchUp – tip: využití nástroje dělení

Vytvořte si v aplikaci schodiště

zveřejněno: 17.09.2018

Na včerejším workshopu jsem řešil vytvoření dřevěného skládacího lehátka, kdy jsem pro jednotlivá žebra využil dělení objektu. Jeden z účastníků měl dotaz, zda by tohoto nástroje nešlo použít i při vytvoření schodů. Nedávno jsem podobný tip zaznamenal i na jednom z kanálů pro aplikaci SketchUp, takže se teď o něj podělím.

 

Vytvoření schodiště pomocí nástroje dělení v aplikaci SketchUP

Street Glamour  “neobyčejný portrét”

Street Glamour “neobyčejný portrét”

Fotografie uměleckým dílem

zveřejněno: 12.09.2018

Náš lektor David Špingl dává pár tipů, na co se zaměřit při vytváření Street Glamour fotografie. Co vlastně Street Glamour znamená a na co si dát pozor při plánování tohoto druhu fotografie se dovíte v následujících řádcích.

Street Glamour fotografie

Jak na nulu v Excelu

Jak na nulu v Excelu

Přemluvte MS Excel, aby nulu nesmazal.

zveřejněno: 10.09.2018

Na kurzech Excelu často narazíme na potřebu pracovat s nulou před číslem např. při zápisu telefonního čísla v mezinárodním formátu. A protože 0 před číslem vám Excel automaticky odebere, podíváme se na řešení tohoto problému, a to hned několika postupy.

Zásady fotografování portrétu v přirozeném prostředí - 1. díl
zveřejněno: 02.10.2018

Tématikou portrétní fotografie se zabývá řada knih, pouček a odkazů na internetu. Samotná nauka všech možností, které se dají využít při zhotovení portrétu by zabrala řadu hodin.  V pár článcích se pokusím alespoň v jednoduchosti popsat pár základních rad, na co si dát při fotografování portrétních fotografií pozor a jak je fotím já.

Portrétní fotografie v přirozeném prostředí

Autodesk Inventor - tajemství Šablonování

Autodesk Inventor - tajemství Šablonování

Nejlepší nástroj při práci s více profily

zveřejněno: 05.09.2018

Na posledním školení pro pokročilé modelování měli posluchači problém správně nastavit šablonování profilů. Ve valné většině případů totiž používáme tažení profilů, ať už se jedná o prvky Vysunutí (Extrude), Rotace (Revolve), Šroubovice (Coil), Žebro (Rib) nebo Tažení (Sweep), Šablonování (Loft). Ty ovšem dokáží pracovat pouze s jedním profilem, protože algoritmus tažení je navržený tak, aby přesně udržoval profil podél trajektorie. Pokud potřebujete pracovat s více profily, je nutné použít šablonování (Loft). Pojďme se tedy podívat, jak dosáhnout pomocí šablonování nejlepších výsledků.

Jak dosáhnout lepších výsledků pomocí šablonování

Co získáte absolvováním základního kurzu Adobe Photoshop

Co získáte absolvováním základního kurzu Adobe Photoshop

Po ukončení kurzu pro vás bude Photoshop hračka.

zveřejněno: 27.08.2018

Mnohdy i to, co vypadá složitě, může být výsledkem pouhých pár minut práce. Důležité je vědět, jak na to. Setkáváme se s obavami našich zákazníků, zda jim tři dny kurzu budou stačit k tomu, aby byli schopni vytvořit poutavé obrázky nebo upravit si své fotografie. Připravili jsme si pro vás ukázku toho, co pro vás díky absolvování našeho kurzu bude naprostá maličkost.

NIKON má nový hit – plnoformátovou bezzrcadlovku Z6 a Z7
zveřejněno: 29.08.2018

Topi Pigula, lektor fotografických kurzů, podrobil detailnímu rozboru novinku společnosti Nikon - plnoformátovou bezzrcadlovku Z6 a Z7. Dočtěte se, pro koho jsou tyto fotoaparáty vlastně určené, proč si je koupit nebo nekoupit a za kolik.

Život správce firemního facebookového profilu

Život správce firemního facebookového profilu

4 pravidla úspěšného správce Facebooku

zveřejněno: 20.08.2018

Kdo není na Facebooku, jako by nebyl. A platí to hlavně pro firmy. Atraktivita webových stránek je nahrazena sociálními sítěmi. Kroky zákazníka často vedou prvně na profil společnosti na sociální síti a až následně se rozhoduje, zda navštíví i její webové stránky. Vždyť i samotný zákazník tráví na sociálních sítích mnoho času, a proto není divu, že profil firmy je mu na těchto místech bližší a bývá prvním místem setkání se společností.

Podcenit firemní prezentaci na těchto místech je chyba, která společnost stojí nemalé množství zákazníků a co hůř, ochuzuje firmu o tržby, které by z nich plynuly. Pokud už na Facebooku jste, musíte být vidět! Domnívat se, že správu této sociální sítě zvládne každý, by byl omyl. Přes firemní profil nejednáte se svými kamarády, ale zákazníky, kteří jsou přesycení reklamou ať už na internetu nebo kdekoliv jinde. Jejich mysl funguje selektivním způsobem a pečlivě si vybírá, jakému obsahu bude věnovat alespoň sekundovou pozornost, a co úplně přeskočí.

Fotokurzy jsou v kurzu

Fotokurzy jsou v kurzu

Aneb proč se k nám stále vracíte

zveřejněno: 17.08.2018

Polovina roku už je za námi, a proto jsme si řekli, že se detailněji podíváme na to, jak jste spokojeni s našimi fotokurzy. Výsledky nás opravdu moc potěšily. Jejich oblíbenost je zřetelná nejen z počtu účastníků, ale také z jasných statistik vašeho hodnocení. A jak každý jistě dobře ví, čísla nelžou! Nebudeme vás krmit neověřenými výroky a rovnou ukážeme, jaká je realita na základě zkušeností našich absolventů.

Fusion 360 – co je nového v červencovém update 2018

Fusion 360 – co je nového v červencovém update 2018

Novinky aplikace Autodesk Fusion 360

zveřejněno: 07.08.2018

Uživatelům aplikace Autodesk Fusion 360 jistě neunikl update této aplikace. Nicméně v době prázdnin, obzvlášť ve vedrech, která aktuálně panují, asi u počítače všichni netráví tolik času, takže si pojďme představit novinky, které nám zmíněná aktualizace přinesla.

Autodesk Fusion - novinky v červencové aktualizaci

Školení prostřednictvím gamifikace dává vzdělávání přirozený průběh
zveřejněno: 06.08.2018

Nikol Varčevová pracuje ve společnosti NICOM, a.s., jako výkonná ředitelka. Než však mohla zaujmout tuto pozici, musela poznat práci na jiných odděleních ve firmě. Nenásilný vztah ke vzdělávání v ní rodiče pěstovali už od dětství díky svému přístupu. Proto je nyní přesvědčena, že gamifikace je tou pravou cestou, jak nejlépe vstřebat nové informace.

Efektivní čištění výkresu aplikace AutoCAD

Efektivní čištění výkresu aplikace AutoCAD

Optimalizace výkresů jejich vyčištěním v AutoCADu.

zveřejněno: 25.07.2018

Na jednom z posledních školení pro firmu pracující s velkým objemem dat jsme řešili, jak tyto výkresy optimalizovat.  Optimalizované výkresy s minimálním množstvím nepotřebných dat umožňují rychlejšímu zpracování. Doba načítání výkresu je výrazně lepší a šance na porušení výkresu se také značně snižují. Pojďme se podívat na přehled příkazů, které povedou k požadované optimalizaci.


Posouvání hranic díky gamifikaci na workshopech Mise HERo
zveřejněno: 18.07.2018

Workshopy Mise HERo se zaměřují na posouvání hranic účastníků díky využívání principů gamifikace. Podmínky hry pomáhají vžít se do ztvárněné role a postupně prolamovat bariéry komunikace.

Více profilů jedním nástrojem Follow Me v aplikaci SketchUp

Více profilů jedním nástrojem Follow Me v aplikaci SketchUp

Práce v aplikaci SketchUP s nástrojem Follow Me

zveřejněno: 12.07.2018

Další tip pro aplikaci SketchUp se můžete dočíst v následujícím článku, který se zabývá využitím nástroje Follow Me k tvorbě zábradlí.

Najděte svůj letní poklad
zveřejněno: 27.06.2018

Třešnička na kurzu, 2. část

Třešnička na kurzu, 2. část

Vybíráme oblíbené kurzy pro Ostravu!!!

zveřejněno: 20.06.2018

Chcete pro sebe něco udělat? Zdokonalit se v tom, co už umíte? Nebo se ještě lépe naučit něco nového? Pokračujeme v našich soukromých "Best of" a za Ostravu!!! si volíme tyhle tři kurzy, na které bychom se sami hned přihlásili.

Ovládněte svůj kurzor v aplikaci AutoCAD

Ovládněte svůj kurzor v aplikaci AutoCAD

Staňte se pánem svého kurzoru!

zveřejněno: 11.06.2018

Dnes se vracím k tipům AutoCADu a představíme si možnosti ovládání kurzoru v Aplikaci AutoCAD. Spousta uživatelů se dotazuje na změnu velikosti kurzoru, kterou většina skalních uživatelů zná, ale s tím jsou spojené ještě další možnosti. Samozřejmostí dnes již je, že se při práci kurzor mění tak, aby odrážel aktuální aktivitu.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  |  další >>
stránkování: 3 / 13   celkem: 256

Profil společnosti

NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.

Chtějte o nás vědět více ...

zobrazit více informací

Základní organizační informace

Máte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM? 

Přečtěte si základní informace ...

zobrazit více informací

Možnosti financování kurzů

Hledáte akreditované kurzy DVPP pro pedagogické pracovníky?  Jak mít hrazeno školení pro firmy až z 85 % díky výzvě POVEZ II? Víte, že vám rekvalifikaci může hradit úřad práce? 

Podívejte se na možnosti platby za školení ...

zobrazit více informací

Kontaktujte nás

Fakturační adresa:
Smetanova 3
602 00 Brno
IČ: 26226375
DIČ: CZ26226375
Adresa pobočky:
Zenklova 32/28
180 00 Praha 8
Tel: +420 222 231 100
 
Získávejte novinky a akční nabídky